MEĐU OBOLELIM I ŠEZDESET ZDRAVSTVENIH RADNIKA: Situacija sa korona virusom u srpskim sredinama na KiM kritiča
SITUACIJA sa korona virusom u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji prema rečima dr Zlatana Eleka, direktora kliničko -bolničkog centra u Kosovskoj Mitrovici je kritična jer je među obolelima sve veći broj zdravstvenih radnika.
B.Grujić
Naime,među 140 obolelih koliko ih se nalazi na lečenju u ovoj zdravstvenoj ustanovi je i šesdeset medicinskih kao i nemedicinskih zdravstvenih radnika.
-Mešu obolelima su i dva infektologa i zaista je zabrinjavajuće to što oboleva sve veći broj naših radnika-ističe dr Elek koji napominje da je snabdevenost u kliničko -bolničkom centru dobra i da poseduju sve neophodne medikamente, odnosno lekove i opremu.
Inaače, od 180 uzoraka u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji u poslednja 24 časa korona virus je potvrđen kod 67 osoba dok su u istom periodu registrovana dva smrtna slučaja kao i 19 izlečenja.
Preporučujemo
ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVLjE VRANjE: Alergije učestalije od respiratornih infekcija
09. 03. 2026. u 16:45
U SLAVU FUDBALSKOG STRUČNjAKA: Održan Memorijalni turnir „Miša Popović“
09. 03. 2026. u 16:10
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)