U VRANJU SE IPAK ODRŽAVA TRADIIONALNI MUZIČKI PROGRAM: Maj mesec muzike ipak u - septembru
TRADICIONALNA manifestacija posvećena umetničkoj muzici "Maj mesec muzike", biće održana u Vranju od 10. septembra do 5. oktobra.
Foto: D. Ristić
Pomeranje termina uslovila je epidemiološka situacija izazvana korona virusom, zbog koje su bila odložena sva kulturna dešavanja i veća okupljanja u zatvorenom prostoru.
Manifestaciju će 10. septembra, u Pozorištu "Bora Stanković", otvoriti zamenica gradonačelnika Zorica Jović. Tada će celovečernji koncert za klarinet pod nazivom "Njeno veličanstvo muzika", održati Vranjanac, Aleksandar Tasić.
U okviru manifestacije biće održano deset koncerata i to u Sali Muzičke škole "Stavan Mokranjac" sa početkom u 19 sati, osim završnog koncerta 5. oktobra, koji će takođe biti održan u sali vranjskog pozorišta. Ovogodišnje svečanosti klasičnoj muzici u čast obeležiće nastupi profesionalnih muzičara, profesora muzičkih akademija i fakulteta iz zemlje i okruženja. Publika će morati da poštuje propisane mere zaštite.
Organizator manifestacije je Muzička škola "Stevan Mokranjac", a pokrovitelji su republičko Ministarstvo kulture i informisanja i Grad Vranje.
Preporučujemo
LANAC HUMANOSTI VRANjSKIH UGOSTITELjA: Topli obroci za zaposlene u kovid centrima
04. 08. 2020. u 08:49
ZAŠTO BLOKADERI HOĆE DA UBIJU VUČIĆA? Nešić i Vučićević o monstruoznim planovima (VIDEO)
BLOKADERI hoće da ubiju predsednika Aleksandra Vučića zato što im smeta Srbija kakva jeste i zato što su svesni da ni za 100 godina ne mogu da urade ono što Vučić uradi za dva dana, ističu glavna urednica portala "Novosti" Andrijana Nešić i predsednica Asocijacije novinara Srbije (ANS) Ivana Vučićević.
26. 02. 2026. u 11:01
CEO REGION JE ZGROŽEN! Evo šta je uradila takmičarka lažne države Kosovo kada je videla Srpkinju na pobedničkom postolju
BRUKA i sramota na jednom od evropskih takmičenja u tekvondou za mlade u Sarajevu!
25. 02. 2026. u 11:35
JOŠ MU SE BORE ZA ŽIVOT: Simptomi bolesti zbog koje je hospitalizovan Dačić - početak je "veoma običan"
MINISTAR unutrašnjih poslova Ivica Dačić juče je u teškom zdravstvenom stanju hitno smešten u bolnicu i priključen na aparate.
26. 02. 2026. u 16:26
Komentari (0)