MERE ZAPOŠLJAVANJA: Opština Negotin raspisala konkurs za realizaciju stručne prakse
OPŠTINA Negotin u saradnji sa Nacionalnom službom za zapošljavanje raspisala je javni poziv za realizaciju programa stručne prakse u 2022. godini.
Foto S.M.Jovanović
Opština Negotin pozvala je nezaposlene da učestvuju na konkursu za realizaciju stručne prakse koja podrazumeva stručno osposobljavanje za samostalan rad u struci za koju je stečeno odgovarajuće obrazovanje.
Kako se navodi u javnom pozivu, otvorenom do 29. juna, program stručne prakse se sprovodi radi obavljanja pripravničkog staža, odnosno sticanja uslova za polaganje stručnog ispita, a realizuje se bez zasnivanja radnog odnosa. Namenjen je nezaposlenima sa stečenim visokim obrazovanjem na osnovnim akademskim studijama u obimu od najmanje 240 ESPB bodova, master akademskim studijama, master strukovnim studijama, specijalističkim akademskim studijama, specijalističkim strukovnim studijama, odnosno na osnovnim studijama u trajanju od najmanje četiri godine.
Tokom trajanja stručne prakse Opština, preko Nacionalne službe za zapošljavanje angažovanim osobama će na ime novčane pomoći i troškova prevoza biti isplaćena isplaćuje sredstva u ukupnom mesečnom iznosu od 20.000 dinara.
Opština Negotin je, inače, za aktivne mere zapošljavanja izdvojila ovogodišnjim budžetom dva miliona dinara, od kojih 1,2 miliona dinara pomoći prilikom samozapošljavanja i 800.000 dinara za stručnu praksu, a deo sredstava daje i Nacionalna služba za zapošljavanje.
Preporučujemo
SUTRA DAN ŽALOSTI U NOVOM PAZARU: Stradale četiri osobe u teškoj saobraćajnoj nesreći
06. 05. 2026. u 15:28
RUSIJA PONOVO BRUJI O IZJAVI VUČIĆA: Reči predsednika o sankcijama udarna vest u ruskim medijima
RUSKA agencija TASS prenosi kao udarnu vest izjavu predsednika Srbije Aleksandra Vučića koji je rekao sinoć da bi, ukoliko bi odlučio da uvede sankcije Rusiji, „izdao dušu naroda“.
06. 05. 2026. u 11:22
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
"NE DIRAJTE NAM PARADU!" Rusi prete Kijevu moćnim oružjem: "Ako ispalimo 2ili3, to je kao nuklearni udar"
RUSKI predsednik Vladimir Putin upozorio je Kijev da će, ako ukrajinski dronovi pokušaju da pokvare vojnu paradu na Crvenom trgu u Moskvi, u znak odmazde uslediti masovni raketni udar na centar Kijeva.
06. 05. 2026. u 11:53
Komentari (0)