GRADONAČELNIK VUČEVIĆ: Novi Sad je u proteklih 10 godina u ekologiju uložio fascinantnih 2,5 milijardi dinara (FOTO)
NAŠ Novi Sad je u zadnjoj deceniji postao grad progresa, nauke i kulture, mesto gde sve više mladih mašta da zasnuje porodicu, a jedan od razloga je i pažnja koju posvećujemo ekologiji i životnoj sredini - napisao je gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević na svom Instagram profilu.
N.Karlić
- U proteklih 10 godina, u ovu svrhu, izdvojeno je fascinantnih 2,5 milijardi dinara kojim su targetirane strateške oblasti:
- upravljanje otpadom
- očuvanje zaštićenih prirodnih dobara
- monitoring stanja životne sredine
- naučno-istraživački projekti
- jačanje ekološke svesti na lokalu
- uklanjanje radioaktivnih gromobrana
Spisak projekta je pozamšan i naglašavam samo one koji predstavljaju trajnu promenu našeg odnosa prema okolini
- Izgradili smo kompostno polje gde prerađujemo u đubrivo 5.000 tona zelenog otpada
- Pokrenuli smo geografski informacioni sistem, koji je prvi korak u izradi strateški važnog Katastra zelenih površina
- finansijski podržavamo građane u nabavci novih bicikala
- kroz projekat "Pretvorimo kvart u park za Zeleni Novi Sad" podržavamo unapređenje zelenila malih urbanih površina, gde imamo 157 aplikacija stambenih zajednica
- uklonili smo sve radioaktivne gromobrane sa teritorije grada
- U saradnji sa partnerima pokrenut je ključni eko-projekat izgradnje regionalne sanitarne deponije
- Izgradili smo 3 najsavremnija zalivna sistema
- Izvršili smo rekonstrukcije u 10 novosadskih parkova!
Takođe, prostor planiran za zgradu Poreske uprave, koja nikad nije izgrađena, postaće park, na inicijativu MZ Ivo Andrić...
Sve urađeno je samo pokazatelj u kom pravcu će se naš voljeni grad razvijati, našoj deci ćemo ostaviti čistiji i zeleniji Novi Sad! - napisao je Vučević.
Preporučujemo
VUČEVIĆ PODRŽAO INICIJATIVU: Blekiju će biti postavljena spomen-klupa u Novom Sadu
12. 02. 2022. u 09:06
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)