ORGANIZOVANA POSETA: Migranti iz Prihvatnog centra u Kikindi prvi put organizovano u muzeju

Рада Шегрт
Rada Šegrt

05. 11. 2021. u 13:55

GRUPA migranata koja boravi u Prihvatnom centru kod Kikinde danas je prvi put organizovano posetila Narodni muzej u tom gradu.

ОРГАНИЗОВАНА ПОСЕТА: Мигранти из Прихватног центра у Кикинди први пут организовано у музеју

Foto: Narodni muzej Kikinda

Inicijativa za posetu potekla je od tima iz Humanitarnog centra za integraciju i toleranciju, koji vodi Jelena Stanarević. Stranci su upoznati sa pojedinim muzejskim zbirkama i postavkama, a za njih su organizovane i radionice u kojima su i oni učestvovali. Budući da je novembar mesec kada se u Kikindi obeležava značaj staništa malih sova utina, zbog čega je Kikinda njihovo najveće urbano zimovalište, pažnja je posvećena i tome.

- Kroz program tumačenja stalne postavke i radionice o sovama, naši posetioci, koji su prvi put organizovano bili u našem muzeju, imali su priliku da se upoznaju sa lokalnim nasleđem i sa fenomenom sove utine – saopšteno je iz Narodnog muzeja u Kikindi.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

KALATES POKOPAO ŽELJKA OBRADOVIĆA: Novi trener Partizana nam je dao dodatnu motivaciju!