PRAVILA ZA PRELAZAK GRANICE: Povlastice za goste “Dana ludaje” u Kikindi
U KIKINDI će od četvrtka do nedelje trajati program 36. manifestacije “Dani ludaje”. Gosti tog grada moći će da koriste nekoliko pogodnosti, kao što su, na primer, besplatno parkiranje vozila, jer se mesto na javnim parkinzima neće naplaćivati.
Foto: R.Š.
Osim toga, Granični prelaz sa Rumunijom Nakovo-Lunga biće otvoren neprekidno od petka u sedam sati ujutru, do nedelje u ponoć (po srpskom vremenu). Na ovom prelazu saobraća samo putnički saobraćaj. Građani Rumunije u našu zemlju mogu da uđu samo uz negativan RT-PCR test na korona virusa ili uz negativan Antigen FIA Rapid test, ukoliko lice dolazi iz SAD, ne stariji od 48 sati, sertifikat o potpunoj vakcinaciji koju izdaje nadležni organ strane države u kojoj se lice vakcinisalo ili uz potvrdu o preležanoj bolesti kovid 19.
Foto: R.Š.
Pravilo se ne odnosi na građane koji su stanovnici pograničnog područja i koji su zaposleni u našoj zemlji ili Rumuniji, pod uslovom da im je poslodavac izdao dokument o radnom angažmanu. Od pravila su izuzeti i maloletnici do 12 godina .
BONUS VIDEO:
Počela vakcinacija protiv gripa
Preporučujemo
SOFTVER ZAKOČIO BESPLATNU VOŽNjU: Programirani da se ne mogu koristiti bez naplate
08. 09. 2021. u 06:31
POTPISAN SPORAZUM: Kikinda i Novi Bečej će ubuduće sarađivati u oblasti zoohigijene
03. 09. 2021. u 14:56
TRAMP HITNO POZVAO PUTINA: Razgovor trajao sat vremena
RUSKI predsednik Vladimir Putin razgovarao je telefonom sa američkim kolegom Donaldom Trampom.
09. 03. 2026. u 20:34
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)