VEŠTAČKA INTELIGENCIJA U PRIVREDI: Fond za nauku izdvaja do 200.000 evra po projektu
FOND za nauku, koji je osnovala Vlada Srbije, finansira i 12 projekata u okviru Programa za razvoj projekata iz oblasti veštačke inteligencije, sa ciljem da podstakne naučna istraživanja u našoj zemlji u domenu veštačke inteligencije i primenu tih rezultata u privredi.
Foto Ž. Knežević
Program ima dva podprograma - jedan namenjen osnovnim, a drugi primenjenim istraživanjima iz oblasti veštačke inteligencije.
Istraživači će raditi na projektima iz oblasti opšte veštačke inteligencije, mašinskog učenja, obrade prirodnog jezika, planiranja, razumevanja znanja, računarskog vida i govorne komunikacije, inteligentnih sistema. Maksimalan budžet po projektu iznosi do 200.000 evra.
Preporučujemo
POTPISANI UGOVORI VREDNI 30 MILIONA: Podrška Pokrajine razvoju ruralnog turizma
06. 07. 2026. u 15:56
FILMOVI ANIMATORA IZ ZEMLjE I SVETA: Večernje projekcije animiranog filma u ŠAF-u
06. 07. 2026. u 15:35
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
DRAMA NA NEBU: Ruski avioni izbacili uređaje blizu britanskog nosača aviona, hitno dignuti F-35
VELIKA Britanija presrela je dva ruska aviona nakon što je premestila nosač aviona ka Arktičkom krugu radi podrške misijama NATO.
06. 07. 2026. u 09:38
NOVINARKA MARIJA NAĐENA MRTVA U AUTU: Kamere snimile poslednje trenutke
GRČKU je potresla vest o iznenadnoj smrti novinarke Marije Antonijanaki, koja je pronađena mrtva u svom automobilu u Iraklionu na Kritu.
06. 07. 2026. u 10:26
"SPAVAO BIH S NjOM I OŽENIO JE!" Skandal premijera Australije sa Kajli Minog - oženio se pre 6 meseci, a sad se izvinjava
AUSTRALIJSKI premijer Entoni Albaneze uputio je nedvosmisleno izvinjenje zbog komentara o pop zvezdi Kajli Minog koje je prošle nedelje izneo tokom gostovanja u jednom podkastu. Njegove izjave izazvale su talas osuda, a kritičari su ih nazvali „potpuno neprimerenim” i poručili da „omalovažavaju funkciju premijera”, piše Bi-Bi-Si.
06. 07. 2026. u 18:21 >> 18:21
Komentari (0)