ZA SVE JE KRIV FEDERER: Novak Đoković otkrio kako je postao najbolji na svetu
Poslednjih nekoliko godina Novak Đoković akcenat je stavio na velike turnire, grend slemove i masterse. Desi se da odigra i manje turnire, ali oni služe čisto da se overi forma za nešto ozbiljnije što sledi.
Tanjug/AP
Takav pogled na sezonu Novak je počeo da gaji ugledajući se na Rodžera Federera.
- To je najvažnija stvar koju sam naučio od Rodžera Federera. Kako da najbolje organizujem moj raspored oko grend slemova. On je jedan od prvih koji je organizaciju i pripremu odveo na viši nivo - istakao je Novak.
Prvi reket sveta otkrio je da je čak hvatao i beleške, odnosno pisao kako to radi Švajcarac da bi primenio sličan princip.
- To me je inspirisalo i hvatao sam beleške sa mojim timom. Tu inspiraciju koju sam dobio kada je njegov raspored u pitanju sam iskoristio i gledao kako on radi te stvari - priznao je Novak Đoković.
Švajcarac je karijeru završio 2021. godine, a pogotovo poslednjih godina trudio se da mu raspored ne bude krcat jer je čuvao energiju za velike turnire. Obično bi ih kao i najveći broj tenisera odigrao na šljaci, da bi pred početak sezone na travi i betonu odigrao po jedan do dva turnira, što radi i Novak.
Preporučujemo
ODREKAO SE TITULE! Novak Đoković objavio gde i kada igra do kraja 2023. godine
20. 09. 2023. u 20:33
KO BI SE OVOME NADAO: Klub koji sa klupe predvodi dželat Srbije i Crne Gore na pragu je ulaska u drugu fazu Lige šampiona!
Karabag, ciljajući da prekine seriju od pet utakmica bez pobede protiv holandskih timova u Evropi, dočekuje Ajaks na "Republičkom stadionu Tofik Bahramov" u okviru šestog kola Lige šampiona.
10. 12. 2025. u 07:40
HRVATSKA U ŠOKU: Evo šta su "grobari" iz Beograda uradili Bed blu bojsima, navijačima FK Dinamo Zagreb! (FOTO)
Dok Hrvatska još priča o tamošnjem derbiju, u kome su se sastali Dinamo Zagreb i Hajduk Split, kao nova tema tamošnjoj javnosti nametnula se - vest iz Srbije.
09. 12. 2025. u 20:50
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)