MEDVEDEV U FINALU HERTOGENBOŠA: Rus za trofej igra protiv holandske senzacije

11. 06. 2022. u 19:51

RUSKI teniser Danil Medvedev plasirao se u finale Hertogenboša, pošto je pobedio Adrijana Manarina sa 7:5, 7:5.

МЕДВЕДЕВ У ФИНАЛУ ХЕРТОГЕНБОША: Рус за трофеј игра против холандске сензације

Opravdao je drugi igrač sveta ulogu favorita i došao u priliku da se bori za trofej na turniru iz serije 250.

Meč je počeo brejkom na obe strane. Do kraja prvog seta viđeno ih je još tri, jedan više je napravio Moskovljanin. Nije baš česta pojava da se na travi napravi pet brejkova tokom jednog seta, ali to je bio slučaj na ovom susretu.

Drugi segment bio je dosta izjednačeniji. Medvedev je u petom gemu rivalu oduzeo servis i došao je u situaciju da pri rezultatu 5:4 servira za meč. Ipak, tada je Rus odigrao loše i omogućio iskusnom Francuzu da se vrati u meč.

Ipak, to nije dugo potrajalo, pošto je Danil odmah napravio novi brejk i nedugo potom završio meč koji je trajao jedan sat i 57 minuta.

Medvedev će u meču za trofej igrati protiv holandske senzacija Tima van Rijthovena koji je danas pobedio devetog igrača sveta Feliksa Ože-Alijasima.

BONUS VIDEO: VELIČANSTVENI NOVAK: Top 10 tenisera po nedeljama provedenim na čelu ATP liste