NOLE JE KRALJ PREOKRETA! Ovo su svi gren-slem mečevi u kojima je Đoković slavio posle 0:2 (VIDEO)
PETI put u karijeri je Novak Đoković uspeo da se vrati posle 0:2 na gren slemovima, a drugi put na Rolan Garosu. To nikad nije uradio jedino na Ozi openu gde nije ni imao mnogo prilika jer je u Melburnu praktično nepobediv.
EPA/JOHN G. MABANGLO
Noletov brilijantan preokret i pobeda nad mladom nadom italijanskog, ali i - od danas je to jasno - svetskog tenisa, Lorenca Musetija, podsetili su nas na prethodne slične situacije sa gren slemova.
Ponajviše možda na ono epsko polufinale Ju-Es opena 2011, kada se mole izjednačio sa Švajcarcem u međusobnim susretima i kada je definitivno svetu pokazao da je on novi kralj belog sporta.
I tada je gubio 2:0 pa se vratio, ali je u petom setu mora da spašava dve meč lopte na 3:5.
Bredli Kuper, Ben Stiler, Šon Kombs, Džastin Timberlejk i Stenli Tuči navijali su za našeg asa sa tribina Artur Eš stadiona, a ostatak publike podržavao je Švajcarca koji je pognute glave i suznih očiju napustio teren.
Prethodno je 2005. u drugom kolu Vimbldona "preokrenuo" Hiljerma Garsiju Lopeza 3:6 3:6 7:6(5) 7:6(3) 6:4.
Zanimljivo da je i prvi preokret na Rolan Garosu napravio protiv Italijana. Andreas Sepi je bio 22. nosilac te 2012. godine. ponadao se u jednom momentu da bi mogao da ostvari prvu pobedu u karijeri nad Noletom u osmom meču, ali to se nije desilo ni tada, a ni u naredna četiri okršaja.
Mnogi ljubitelji tenisa sigurno se još i sad sećaju poslednjeg Noletovog preokreta, koji se desio u osmini finala Vimbldona 2015. goine protiv Kevina Andersona.
Južnoafrikanac će tri godine kasnije stići i do finala gde mu Nole nije prepustio ni set, ali te 2015. je dobro namučio Đokovića, igralo se i na razliku u petom setu.
Preporučujemo
NOLE U ČETVRTFINALU: Neverovatan preokret najboljeg sportiste sveta (FOTO+VIDEO)
07. 06. 2021. u 13:03 >> 17:29
SAD JE STVARNO KRAJ: Federer se zvanično povukao s RG, Novaku otvoren put do polufinala
06. 06. 2021. u 16:40
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
NAVIJAČI U ČETIRI UJUTRU ČEKALI SELEKTORA DA SE OBRAČUNAJU! Haos zbog ispadanja sa Mundijala (VIDEO)
Reprezentacija Južne Koreje doživela je neuspeh na Mundijalu pošto nije prošla grupu, što je razbesnelo njihove navijače.
30. 06. 2026. u 15:24
"DRAGO MI JE ŠTO JE IRAN ISPAO SA MUNDIJALA!" Američki sekretar Malin ne krije zadovoljstvo
Američki sekretar za unutrašnju bezbednost Markvejn Malin izjavio je da mu je drago što je reprezentacija Irana eliminisana sa Svetskog prvenstva u fudbalu i da je veoma sretan što su otišli.
30. 06. 2026. u 11:51
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (1)