BOKS: Turkinja Surmeneli i naša Nina zvezde prve finalne večeri Kupa Nacija
GRAD Sombor je četvrtu godinu za redom domaćin Kupa nacija u ženskom boksu, međunarodnom turniru sa znakom AIBA.
FOTO: Bokserski savez Srbije
Deseti po redu Kup nacija zvanično je počeo 11. januara, a ove godine učešće je uzelo čak 12 reprezentacija sa 74 takmičarke u 53 borbe u četiri uzrasta (šest školarki, devet juniorki, 11 omladinki i 48 seniorki).
Iako je virus korona desetkovao sva takmičenja širom sveta, Kup nacija u Somboru može da se pohvali da je održao jačinu, kvalitet kao i to da ima učesnice tri kontinenta Evrope, Afrike i Azije.
Takmičenje kao i prethodnih godina organizuje Bokserski savez Srbije, uz tehničku podršku bokserskog kluba Sombor koji je uložio veliki trud i rad da se ovaj turnir održi, uz sve mere zaštite od virusa Covid-19. Kroz gradsku halu “Mostonga” i magični četverougao protutnjale su predstavnice: Austrije, BiH, Belorusije, Hrvatske, Češke Republike, Kazahstana, Maroka, Malija, Rusije, Srbije, Slovačke, Turske.
Finalni mečevi jednog od najjačih turnira u Evropi, a sigurno i u svetu što se tiče ženskog boksa.
FOTO: Bokserski savez Srbije
Ovaj turnir bio je idealna provera za takmičarke koje nastavljaju kvalifikacione borbe za plasman na Olimpijske igre. Podsetimo, kvalifikacije su prekinute zbog virusa korona u martu 2020, a njihov nastavak zakazan je za april 2021. u Londonu. Među učesnicama OI kvalifikacija je i naša reprezentativka Nina Radovanović koju još samo jedna pobeda deli od najveće smotre sportista sveta u Tokiju 2021.
Među učesnicama ovogodišnjeg Kupa nacija koju ćemo kao i našu Ninu gledati u finalu je i aktuelna svetska šampionka u vleter kategoriji (do 69 kg) predstavnica Turske Busenaz Surmeneli koja je bila i najbolja bokserka Beogradskog pobednika 2019. Nakon osvajanja prestižne titule u Beogradu Busenaz je došla i do titule prvaka sveta, pa joj je Srbija u srcu jer se iz naše zemlje lansirala u svetsku orbitu plemenite veštine.
Prve finalne večeri Srbiju će u finalu predstavljati: Nina Radovanović (seniorka 51 kg), Saša Berklović (školarka 46 kg), Dragana Jovanović (juniorka 52 kg), Aleksandra Tepavac (omladnika 69 kg), Jelena Zekić (seniorka 54 kg), Milena Matović (seniorka 81 kg). Druge finale večeri boje domaćina brani: Ivana Čizmar (juniorka 50 kg), Anđela Ilić i Sara Ćirković (omladinke za zlato do 51 kg - srpski derbi), Sara Škapik (omladinka 60 kg).
Preporučujemo
STIGLI I NOVOSAĐANI: Fudbaleri Proletera na pripremama u Antaliji (FOTO)
16. 01. 2021. u 11:55 >> 12:01
SPEKTAKL! Lalatovićev Pazar protiv "njegove" Zvezde za mesto u polufinalu Kupa Srbije
APSOLUTNI derbi četvrtfinala Kupa Srbije biće odigran u Novom Pazaru gde će istomeni tim na "Gradskom stadionu" ugostiti Crvenu zvezdu (14.45).
05. 03. 2026. u 07:00
CEO SVET U ŠOKU! Evo šta su uradile fudbalerke Irana na prvoj međunarodnoj utakmici otkako su Amerika i Izrael napali njihovu zemlju (VIDEO)
Dok traje napad na Iran, koji su započeli SAD i Izrael, ali i odgovor Irana u vidu napada na susedne zemlje koje pomažu tu agresiju, i sport i te kako oseća posledice novonastale situacije. Rat je, kako i ne bi... Ali, malo ko je očekivao ono što su uradile iranske fudbalerke.
03. 03. 2026. u 15:54
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)