FERENCVAROŠ OSVOJIO KUP MAĐARSKE U VATERPOLU: Jakšić pobedio "srpski" Solnok

С. К.

28. 09. 2020. u 14:05

NIKOLA Jakšić i njegov Ferencvaroš odbranili su Kup Mađarske u vaterpolu.

ФЕРЕНЦВАРОШ ОСВОЈИО КУП МАЂАРСКЕ У ВАТЕРПОЛУ: Јакшић победио српски Солнок

FOTO: AP

Fradi je u veoma dramatičnom finalu u Budimepešti posle peteraca savladao Solnok (Filipović, Drašović, Duško Pijetlović, trener Gocić) sa 19:18 (4:5, 3:4, 3:1, 3:3 - 6:5). 

Kalaj je tri sekunde pre kraja sprečio srpski kvartet iz Solnoka da se osvoji trofej. U penal seriji sigurniji su bili igrači Ferencvaroša.

Kod pobednika Jakšić je postigao jedan gol u regularnom toku i bio je siguran sa peterca. U Solnoku je blistao Filip Filipović sa četiri gola, koji je u penal seriji, kao i Drašović, bio siguran. 

Iduće nedelje počinje mađarsko prvenstvo.

Zapratite Novosti sport na Fejsbuku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.

27. 01. 2026. u 12:45

Komentari (0)

ČISTA ENERGIJA ZA SVE: Od vizije do održive budućnosti