TRAGEDIJA: Bivši šampion sveta pronađen mrtav, sumnja se na ubistvo
TUŽNA vest pogodila je sportski svet.
FOTO: EPA
Južnoafrikanac Žak Frajtag, nekadašnji svetski šampion u skoku uvis, pronađen je mrtav posle dve nedelje traganja za njim, javili su tamošnji mediji!
Kako javlja portal "Netwerk24", Frajtag je pronađen krvav u blizini groblja u zapadnoj Pretoriji, a policija sumnja na ubistvo.
On je poslednji put viđen kako napušta kuću svoje majke 17. juna, prenosi "Telegraf", a lokalni mediji nagađaju da se borio sa zavisnošću od droge u vreme nestanka.
Frajtag (42) je osvojio svetska prvenstva na omladinskom, juniorskom i seniorskom nivou, što je redak podvig u elitnoj atletici i koji je ostvario mali broj ljudi - uključujući Juseina Bolta.
Ipak, najviše se pamti ono zlato na Svetskom prvenstvu u Parizu 2003. godine. Takođe, preskočio je lični rekord od 2,38 metara 2005. godine.
NAŠI PREDLOZI: "Tip" - tiket za subotu
REDAKCIJA Tipa vam je za danas pripremila nekoliko zanimiljvih predloga.
28. 02. 2026. u 07:00
DA LI JE MOGUĆE? Iran se povlači sa Svetskog prvenstva u fudbalu?! Evo ko će ga zameniti!
Najnovije vesti vezane za rat koji je otpočeo na Bliskom istoku, a napad na Iran bio je okidač za to, tiču se Svetskog prvenstva u fudbalu čiji su domaćin i Sjedinjene Američke Države.
28. 02. 2026. u 22:46 >> 23:00
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)