VANREDNO STANJE U JAPANU: I Paraolimpijske igre u Tokiju bez publike

Olja Mrkić

16. 08. 2021. u 15:46

ZBOG pogoršanja epidemiološke situacije, japanska vlada će produžiti vanredno stanje u Tokiju, tako da će i Paraolimpijske igre biti održane bez publike.

ВАНРЕДНО СТАЊЕ У ЈАПАНУ: И Параолимпијске игре у Токију без публике

FOTO: Tanjug

Kako navode japanski mediji, vlada želi da produži vanredno stanje do 12. septembra, a samim tim i do kraja Paraolimpijskih igara, koje traju od 24. avgusta do 5. septembra, preneo je Rojters.

Organizatori Paraolimpijskih igara u Tokiju danas su na sastanku sa Međunarodnim paraolimpijskim odborom, tokijskim vlastima i vladom odlučili da će se takmičenje održati bez publike, kao i nedavno završene Olimpijske igre.

Borilišta će biti otvorena samo za školarce u sklopu vladinog obrazovnog programa.

Na Paraolimpijskim igrama za medalje će se boriti oko 4.400 sportista iz oko 160 zemalja.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela

Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.

27. 01. 2026. u 12:45

Komentari (0)

HLADAN TUŠ IZ BARSELONE: Evroliga zadala udarac Zvezdi i Partizanu, ovo se „večitima” neće svideti!