ZVEZDA PREGAZILA BORAC: Lojd ponovo briljirao, Čačani bez šanse protiv crveno-belih

11. 10. 2020. u 19:25

KOŠARKAŠI Crvene zvezde preagazili su Borac u Čačku sa 95:64 u 2. kolu ABA lige.

ЗВЕЗДА ПРЕГАЗИЛА БОРАЦ: Лојд поново бриљирао, Чачани без шансе против црвено-белих

Crveno-beli su odigrali odličnu utakmicu, pre svega defanzivno i upisali još jedan ubedljiv trijumf.

Nije domaći tim bio dobar kao u prvom kolu kada je iznenadio Partizan u Beogradu. Izabranici Saše Obradovića su ušli u meč agresivno i to im je donelu ubedljivu prednost. Na poluvremenu su gosti vodili sa 46:31.

U nastavku utakmice rezlika je samo rasla, do konačnih plus 31. Zvezda za sada deluje odlično na startu sezone.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džordan Lojd koji je postigao 21 poen. Njega je pratio Langston Hol sa 14. Na drugoj strani najbolji je bio Brajs Džons koji je meč okomnčao sa 16 poena, dok je tri manje dao Derik Tornton.

Saša Obradović je uspeo da rasporedi minutažu i odmori glavne igrače, pa je tako Lojd igrao samo 15 minuta, a svi košarkaši su dobili priliku da igraju. Crveno-bele sada očekuje duplo kolo u Evroligi. Najpre dočekuju Žalgiris (utorak 19 sati), a onda idu na noge Asvelu (četvrtak, 20.45).

Zvezda sada ima učinak 2-0, a skor Borca je 1-1.