VAŽNA POBEDA ZA FMP: Borac pretio, ali "panteri" su se radovali u Železniku

Č. V.

26. 03. 2022. u 21:59

KOŠARKAŠI FMP-a ostvarili su važnu pobedu u 24. kolu ABA lige. "Panteri" su u Železniku posle preokreta savladali Borac sa 90:82.

ВАЖНА ПОБЕДА ЗА ФМП: Борац претио, али пантери су се радовали у Железнику

Izabranicima Nenada Stefanovića je ovo bio treći vezani trijumf u regionalnom takmičenju i načinio je veliki korak ka doigravanju. "Panteri" će do kraja ligaškog dela odigrati još dve utakmice (Split i Crvena zvezda)

Što se meča tiče, gosti su bili ti koji su ga bolje otvorili. Odigrali su dobro prvo poluvreme posle kojeg su imali prednost od osam razlike - 37:45. Ipak, sjajan druge deo meča, posebno treće četvrtina bili su presudni za ishod ovog susreta. FMP je taj deo susreta dobio sa 25:14.

Borac nije igrao dobro u odbrani u poslednjem periodu i morao je rivalu da čestita na pobedi.

Najefikasniji kod domaćina bio je Ranko Simović sa 23 poena, pratio ga je Danilo Tasić sa 21. Na drugoj strani najbolji je bio Aleksa Novaković koji je brojao do 25, dok je Hanter Hejl dodao 20.

FMP sada ima učinak 13-9, a Borac 8-14.

BONUS VIDEO: Pogledajte najbolje sa košarkaškog derbija Partizan - Crvena zvezda