EFES KONAČNO POBEDIO: Šampion Evrope salvadao Uniks, do prvog trijumfa u Evroligi stigao i Bajern

21. 10. 2021. u 21:34

KONAČNO je do pobede u Evroligi došao aktuelni šampion Evrope, Efes. Oružje u Istanbulu je položio Uniks u petom kolu elitnog takmičenja.

ЕФЕС КОНАЧНО ПОБЕДИО: Шампион Европе салвадао Уникс, до првог тријумфа у Евролиги стигао и Бајерн

Tim Ergina Atamana je slavio sa 71:68 i po rezultatu se vidi da je trijumf izvojevan teže nego što se očekivalo, posebno ako se zna da je ruski klub pre sedam dana postigao samo 41 poen, takođe u Istanbulu protiv Fenerbahčea.

Van tim ostao je srpski košarkaš Vasilije Micić, a odličan debi imao je novajlija iz Milvokija Elajdža Brajant.

Amerikanac je meč okončao sa 14 poena, dodao je i četiri skoka za 32 minuta koliko je proveo na parketu. Isto broj poena postigao je i Rodrig Buboa. Filip Petrušev upisao je samo dva poena.

Na drugoj strani najefikasniji je bio bivši košarkaš Crvene zvezde Lorenzo Braun koji je utakmicu završio sa 16 poena, koliko je postigao i Ajzea Kenan.

Prvu pobedu u Evroligi ostavrio je i Bajern. Ekipa iz Minhena je slavila protiv Žalgirisa u Kaunasu sa 75:73.

Ništa nije slutilo ovakav ishod posle prvog poluvremena kada je tim Jurija Zdovca imao prednost od 12 razlike - 39:27.

Ipak, dobro drugo poluvreme odigrali su gosti u kome su pojačali odbranu i bili mnogo bolji u napadu.

Vladimir Lučić se vratio na parket i odigrao sjajan meč - 17 poena četiri skoka. Njega je pratio Dešon Tomas sa 15. Kod Žalgirisa najbolji je bio Lukas Lekavičijus sa 17 poena, Džoš Nibo je zabeležio dabl-dabl - 12 poena i 13 skokova.

Bajern sada ima učinak 1-4, a šampion Litvanije 0-5.

BONUS VIDEO: Oproštaj Novice Veličkovića pred punom Arenom