PA, DA LI JE MOGUĆE?! FIFA kaznila Srbiju, a razlog je neverovatan
SVETSKO prvenstvo u fudbalu je u punom jeku u Kataru, a iako je Srbija sa njega ispala, opet u centru pažnje.
Foto: Arhiva Novosti
I ne čudi, za to se "pobrinula" FIFA.
Svetska kuća fudbala je, naime, kaznila Fudbalski savez Srbije sa 20.000 švajcarskih franaka (oko 20.250 evra) i to iz neverovatnog razloga.
Naime, FIFA je odlučila da je isticanje zastave teritorije Republike Srbije, na kojoj piše "Nema predaje", kažnjivo.
Ta zastava bila je u svlačionici "orlova" tokom utakmice sa Brazilom, odigrane 24. novembra u prvom kolu Mundijala u Kataru.
Po mišljenju disciplinske komisije FIFA, isticanje te zastave "bilo je kršenje 11. člana Disciplinskog pravilinika svetske fudbalske organizacije, kao i člana 4 Propisa FIFA Svetskog prvenstva 2022".
Preporučujemo
NADAL I FEDERER "ČUPAJU KOSU": Novak Đoković dobio "titulu" i za Australijan open 2022.
07. 12. 2022. u 15:31
NE MOŽE SE BEZ TRENERA NA GVARDIOLU: Siti je više nego spreman da iskoristi "haos" u redovima "plavaca"
ONO što je i u idealnim okolnostima jedno od najtežih gostovanja u Premijer ligi, za Čelsi dolazi u najgorem mogućem trenutku. Posle raskida saradnje sa Encom Mareskom, „plavci“ bez šefa stručnog štaba gostuju Mančester sitiju (18.30), koji nema pravo na novi kiks u trci za titulu.
04. 01. 2026. u 11:30
ŽIVOTNI BRODOLOM ČOVEKA KOJEM SE DIVILA JUGOSLAVIJA: Upao u finansijske probleme, ostao bez kuće
Tim rečima hrvatski "Večernji list" piše o životnom padu nekada istinskog sportskog asa SFRJ.
04. 01. 2026. u 14:03
U VENECUELI 4.000 HRVATA : Strah, svuda tišina puna tenzije
U VENECUELI živi 4.000 osoba hrvatskog porekla koje posle noćašnjeg američkog napada na glavni grad Karakas, zatvorene u kućama, čekaju dalji razvoj događaja, rekla je u subotu Hini predstavnica hrvatske zajednice u toj južnoameričkoj zemlji.
03. 01. 2026. u 18:47
Komentari (8)