OVO NISU OČEKIVALI: FIFA naredila rivalu Srbije, Brazilu, da pred Mundijal igra sa Argentinom
PREKINUTA utakmica između Brazila i Argentine u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo ne samo da će morati da se odigra, već je FIFA odredila i prilično neobičan termin za nju.
FOTO: EPA
Podsetimo, samo što je počeo duel ovih južnoameričkih rivala 5. septembra 2021. u Sao Paolu, u sedmom minutu su predstavnici brazilskih zdravstvenih vlasti i federalne policije upali na teren kako bi priveli trojicu Argentinaca koji su prekršila zdravstvene "korona-protokole".
Brazilske vlasti ranije su bile odredile obavezni karantin za argentinske fudbalere koji igraju u Velikoj Britaniji koja je tada bila žarište novog soja koronavirusa. A onda su, na očigled celog sveta, prekinule jedno od najvećih rivalstava u svetu fudbala, da bi "prekršioce propisa (pravo s terena) uhapsili".
I, iako do klasičnog odlaska u zatvor nije bilo, izrečene su potom određen kazne (Argentinci Martinez, Romero, Lo Selso i Buendija suspendovani su na dve utakmice zbog laganja u vezi sa karantinom u Engleskoj), zatim su i jedna i druga reprezentacija prošle na Mundijal, ali - FIFA im je danas naredila da prekinuti meč ipak moraju da odigraju.
I to 22. septembra 2022.
Prilično je čudan taj termin, jer ovogodišnji Mundijal u Kataru počinje nepuna dva meseca kasnije, 21. novembra. Sam Brazil 24. novembra igra svoj prvi meč na tom šampionatu sveta, protiv reprezentacije Srbije.
Podsetimo, pored ove dve selekcije, u grupi G su još i Švajcarska i Kamerun, dok je Argentina u grupi C zajedno sa Meksikom, Poljskom i Saudijskom Arabijom.
Bonus video: Neobična soba na Mundijalskom stadionu u Kataru
Preporučujemo
LEDEJ PROTIV BIVŠEG KLUBA: Partizana koji je u dobrom trenutku, stvoriće nam poteškoće
28. 01. 2026. u 19:55
POBEDA ZA PERFEKTNU GRUPNU FAZU: Impresivni nastupi "tobdžija" najavljuju napad na evropsku krunu!
LIDER grupne faze Lige šampiona, Arsenal dočekuje kazahstanski Kairat u sredu uveče na Emirejtsu (21.00), u obračunu prvoplasirane i poslednjeplasirane ekipa ligaške faze. Tobdžijama je potreban samo bod kako bi matematički potvrdile prvo mesto pred nokaut fazu, dok gosti igraju za čast i beg sa samog dna tabele.
28. 01. 2026. u 07:10
RUSIJA SLAVI: Estonija krenula da zarije nož u leđa Rusima - evo šta je upravo doživela
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" nisu bile tako "bajne i sjajne" po Rusku Federaciju kao nedavne, kada je počelo ukidanje apsolutne zabrane za učešće ruskih ekipa, a i pojedinaca, ali... nastavak je ipak obradovao Ruse.
27. 01. 2026. u 12:45
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (0)