FUDBALERI Reala gostovali su Alavesu u 20. kolu Primere.

23. 01. 2021. u 22:47

Gosti su odgovorili na najbolji način na remi protiv Osasune u prethodnom kolu i ispadanja iz Kupa od Alkojana. Baskijci su poraženi ubedljivim rezultatom 1:4.

ФУДБАЛЕРИ Реала гостовали су Алавесу у 20. колу Примере.

Napadao je Real od početka. Prvu veliku priliku imao je Karim Benzema u 14. minutu, na nesreću gostiju pogodio je stativu. Samo minut kasnije Toni Kros poslao je odličnu loptu, a na nju je glavom natrčao Kasemiro za 1:0.

Pred kraj poluvremena, u 41. minutu, u strelce se upiosao i Karim Benzema. Dok je u zaustavnom vremenu i Eden Azar uspeo da se raduje golu.

U drugom poluvremenu usledio je odgovor Alavesa. Tim iz Baskije imao je prekid u 59. minutu kada je Hoselu glavom sproveo loptu u gol gostiju.

Svaku nadu o mogućem iznenađenju ugasio je Karim Benzema drugim golom u 70. Minutu, primio je dobar centaršut i poslao loptu uz stativu za konačnih 1:4.