DERBI PRIPAO LIVERPULU: Mane presudio Čelsiju, kardinalana greška Kepe (VIDEO)

20. 09. 2020. u 19:47

FUDBALERI Liverpula trijumfovali su protiv Čelsija sa 0:2 na "Stamford Bridžu" u derbiju 2. kola Premijer lige

ДЕРБИ ПРИПАО ЛИВЕРПУЛУ: Мане пресудио Челсију, кардиналана грешка Кепе (ВИДЕО)

Prvo poluvreme je bilo u potpunosti izjednačeno. Ipak, taj deo igre je obeležio crveni karton koji je dobio Kristensen i to je odlučilo pobednika.

Već u 50. minutu su izabranici Jirgena Klopa poveli, kada je Sadio Mane nakon asistencije Roberta Firmina doneo prednost gostima.

Nedugo potom usledila je velika greška Kepe. Golman Čelsija je hteo da doda loptu svom igraču, lju je presekao Mane i ubacio je u gol.

Imao je tim Frenka Lamparda veliku priliku da se vrati u meč. Žoržinjo je u 75. minutu promašio penal, tačnije odbranio mu je Alison.

Do kraja su "crveni" znalački sačuvali stečeno vođstvo i upisali drugu pobedu u Premijer ligi.

Treba reći i da je za Liverpul debitovao Tijago Alkantara, najveće pojačanje u letnjem prelaznom roku.