FAVORITI SIGURNI: Inter pobedio, Maksimović i Hetefe imaju za čim da žale, Junajted potvrdio prolaz protiv LASK-a

Beta

05. 08. 2020. u 23:22

ZAVRŠENI mečevi prvog dana nastavka takmičenja u Ligi Evrope.

ФАВОРИТИ СИГУРНИ: Интер победио, Максимовић и Хетефе имају за чим да жале, Јунајтед потврдио пролаз против ЛАСК-а

Fudbaleri Intera plasirali su se u četvrfinale Lige Evropa pošto su večeras na neutralnom terenu, u Gelzerkirhenu, pobedili Hetafe da 2:0.

Inter je poveo u 33. minutu golom Romelua Lukakua, a pobedu italijanskog tima potvrdio je Kristijan Eriksen u 83. minutu.

Hetafe u 75. minutu imao veliku šansu da meč uvede u neizvesnu završnicu, ali Molina nije iskoristio jedanaesterac.

Inter će u četvrfinalu igrati protiv pobednika meča Rendžers - Bajer Leverkuzen. Nemački tim ima prednost od 3:1 posle prvog meča.

Plasman u četvrfinale večeras je overio i Mančester junajted, iako je već posle prvog meča i ubedljive pobede od 5:0 protiv LASK-a bilo jasno da će u narednu rundu.

Večerašnji meč na Old Trafordu završen je pobedom Junajteda od 2:1.

LASK je poveo u 55. minutu golom Filipa Vizingera, a samo dva minuta kasnije izjednačio je Džesi Lingard. Konačan rezultat postavio je Entoni Marsijal u 88. minutu. Asistent kod oba pogotka Junajteda bio je Huan Mata.

Protivnik Junajteda u borbi za polufinale Lige Evropa biće Kopenhagen koji je ranije danas eliminisao Bašakšehir.