LIGA EVROPE: Šahtjor i Kopenhagen prošli u četvrtfinale

05. 08. 2020. u 21:04

UBEDLjIVE pobede. Prve dve utakmice nastavka takmičenja u Ligi Evrope obeležili su domaćini.

ЛИГА ЕВРОПЕ: Шахтјор и Копенхаген прошли у четвртфинале

Šahtjor i Kopenhagen su identičnim rezultatom bili bolji od Volfsburga odnosno Bašakšehira - 3:0.

Iako deluje da je rezultatski bilo lako, u Donjecku je sve rešeno u samoj završnici. Svemu tome su prethodile situacije iz 68. i 70. minuta. U prvoj je Hokolava dobio direktan crveni karton i ostavio domaćina sa igračem manje, da bi Bruks potom dobio drugi žuti i takođe ostavio svoj tim na cedilu.

Šahtjor je potom golovima Moraeša (89. i 93. minut) i Solomona (91. minut) obezbedio prolazak.

Znatno lakše bilo je u Danskoj. Kopenhagen je imao gol zaostatka iz prvog duela i uspeo je to da nadoknadi. Vind je doveo domaćina u vođstvo u četvrtom minutu, a potom je u 52. udvostručio prednost. Konačan rezultat postavio je Falk u 62. minutu.