UEFA LIGA ŠAMPIONA ILI SUPERLIGA? Posle FK Crvena zvezda, oglasio se i Partizan!
Fudbalski klub Partizan saopštio je danas da će po pitanju osnivanja Superlige čvrsto ostati uz Evropsku fudbalsku uniju (UEFA).
FOTO: M. Vukadinović
"Partizan je upoznat sa odlukom Evropskog suda pravde u slučaju Superlige. Kao jedan od klubova sa najdužim stažom u ECA (Evropska klupska asocijacija), nastavićemo da podržavamo sportske vrednosti koje promovišu UEFA i ECA, kao krovne organizacije evropskog fudbala, jer sinergišu sve klubove i to je ono što ovu igru čini globalno najpopularnijim sportom.
Verujemo da se prave vrednosti fudbala i svega onoga što on predstavlja mogu ostvariti jedino kroz institucionalnu saradnju ECA i UEFA i shodno tome FK Partizan ne podržava osnivanje Superlige", ističe se u saopštenju crno-belih.
Podsetimo, dan posle nedavnog poraza od Partizana u 171. prvenstvenom derbiju, generalni direktor Crvene zvezde Zvezdan Terzić je u četvrtak, 21. decembra, naglasio da će klub sa Marakane učestvovati isključivo u UEFA takmičenjima.
"Video sam jutros odluku suda u Luksemburgu koji je proglasio nelegalnom odluku UEFA i FIFA da štite i imaju monopol nad takmičenjima svih klubova u Evropi. Stav Zvezde je jasan, a on glasi da ništa ne radimo što nije u skladu sa propisima UEFA sa kojom imamo odlične odnose. UEFA je jedini pravi sportski model, ta piramidalna organizacija koja se praktikuje i promoviše od strane njih. Ne interesuje nas tzv. Superliga i ostaćemo uz UEFA do kraja", istakao je tada Terzić.
BONUS VIDEO: Cilj mi je bio da igram za Zvezdu ili Partizan
Preporučujemo
DA LI SE FUDBALSKA BAJKA NASTAVLjA? Bodeu će biti veoma teško da odbrani dva gola prednost na "Đuzepe Meaci"
POSLE poraza od 3:1 u Norveškoj, Inter mora da krene u potpuni juriš kada u revanšu plej-ofa Lige šampiona dočekao Bode glimt pred punim tribinama čuvene "Đuzepe Meace" (21.00).
24. 02. 2026. u 07:00
NBA ŠOK! Nikola Jokić opet povređen!
Najnovije vesti iz Denver nagetsa, NBA kluba za koji igra Nikola Jokić, nisu nimalo naivne a tiču se upravo srpskog asa.
24. 02. 2026. u 17:55
"NEMA KO DA NASEČE DRVA": Rusko selo izgubilo skoro sve muškarce u ratu u Ukrajini
U RIBARSKOM selu Sedanka, na ruskom dalekom istoku, svakodnevni život je bio težak i pre rata u Ukrajini. Većina kuća nema osnovnu infrastrukturu, kao što su voda, unutrašnji toaleti ili centralno grejanje, iako zimske temperature često padnu i na -10 stepeni Celzijusa.
24. 02. 2026. u 09:43
Komentari (2)