TSC POKAZAO ZUBE PREMIJERLIGAŠU: Vest Hem je baš morao da se pomuči u neverovatnom meču (VIDEO/FOTO)

21. 09. 2023. u 22:56 >> 22:56

FANTASTIČAN fudbal gledali su navijači na "London stadionu". U fantastičnoj fudbalskoj predstavi Vest Hem je nakon preokreta savladao TSC rezultatom 3:1.

ТСЦ ПОКАЗАО ЗУБЕ ПРЕМИЈЕРЛИГАШУ: Вест Хем је баш морао да се помучи у невероватном мечу (ВИДЕО/ФОТО)

Tanjug/AP

Prvo poluvreme donelo je očekivani pritisak Vest Hema. Bili su bolji igrači tima iz Londona, u većem delu prvog poluvremena bio je u potčinjenom položaju sastav iz Bačke topole, ali do poluvremena imali su za čime da žale puleni Žarka Lazetića koji su čak mogli i do vođstva.

Uprkos konstantnom pritisku rivala, TSC se u završnici oslobodio, a ne samo to već je i napao premijerligaša.

Dve izgledne šanse imali su Ings i Tilo Kerer u 17. minutu, istakao se tada golman gostiju Nikola Simić.

EPA

Ipak, bliže je golu bio TSC koji je u zaustavnom vremenu prvog poluvremena mogao do gola.

Najviši u skoku nakon kornera bio je štoper Nemanja Stojić, a njegov pokušaj okrznuo je prečku.

Prijala je pauza gostima. Već nakon tri minuta šokirali su Vest Hem. Anđelo Ogbona je napravio veliku grešku, a Petar Stanić mu ukrao loptu i pogodio za vođstvo srpskog predstavnika!

Tanjug/AP

U nastavku je Vest hem uspeo da slomi otpor rivala. Prvo je u 67. minutu Said Benarama poslao sjajan centaršut, na putu ka petercu loptu je zakačio Nemanja Petrović za poravnanje rezultata, a potom je samo dva mi nuta kasnije Muhamed Kudus doneo "čekićarima" kompletan preokret.

Da bi Tomaš Souček nakon kornera postavio konačnih 3:1 u 83. minutu.

VEST HEM - TSC (prvo poluvreme u toku) 3:1

(Petrović 67'ag, Kudus 69', Souček 83' - Stanić 48')

90+4' kraj meča.

90' Produžen je meč četiri minuta.

87' Odbrana TSC-a u završnici bušna kao sir. Sada je i Antonio glavom tukao po lopti, tik pored gola.

Tanjug/AP

85' Souček, pa Antonio raspalili su po lopti, oba puta Simić više nego odličan.

83' GOL! Souček nakon kornera Vorda Prausa glavom je matirao Simića.

80' Ambiciozno je sa preko 40 metara pokušao Saša Jovanović da lobuje Fabijanskog, otišla je lopta iznad prečke

69 GOL! Muhamed Kudus se sada odlično snašao, doneo je domaćinu kompletan preokret.

67' GOL!  Nesrećno je petrović zakačio loptu koja je završila u golu Simića. Odličan centaršut uputio je Benrama.

65' Ušao je u igru Antonio, i odmah izašao pred SImića koji je izašao kao pobednik.

62' Simić je loše procenio loptu, ali ne koristi to rival.

Tanjug/AP

59' Podigli su se domaći igrači nakon šoka. Prete, a gosti se sjajno brane

55' Deluje da se u ovim trenucima TSC u potpunosti oslobodio pritiska rivala. Sjajna igra  tima iz Bačke Topole.

48' GOL! TSC vodi na London stadionu. Ogbona je napravio veliku grešku, a Petar Stanić mu ukrao loptu i pogodio za vođstvo srpskog predstavnika!

EPA

PRVO POLUVREME 0:0

45+1' Posle još jednog kornera, trećeg u prvom poluvremenu, Stojić je skočio i glavom pogodio godnji deo prečke.

45' - Tri minuta produženo je prvo poluvreme.

45' Saša Jovanović je sa prve prebacio loptu na drugu stativu, a tamo je u poslednjem momentu Kerer intervenisao ispred Radina.

44' Nezgodna situacija pred golom "čekićara". Lopta je prozujala kroz šesnaesterac, niko je kroz peterac nije zakačio.

Tanjug/AP

35' Otvorena igra, ali je tempo dosta opao.

29' O tome kakvu utakmicu za sada gledamo najbolje govori podatak da je Vest Hem imao 202 dodavanja, a TSC samo 36.

25' - Malo je nedostajalo da domaćin povede. Mavropanos je skočio, tukao je glavom, na stativi je bio Lukas Paketa, malo je nedostajalo da loptu sprovede u mrežu TSC-a.

16' Raspalio je po lopti Tilo Kerer, snažno je šutirao, ali Simić odlično postavljen. Posed za sada 80 procenata, prema 20 u korist Vest Hema.

14' Više je lopta u nogama Vest Hema, ali za sada dobar posao rade igrači TSC u odbrani. Fornals je šutirao, bio je blokiran.

EPA

Tekst potpisa

9' Pretio je TSC nakon kontre po desnoj strani. Dobro je reagovao Fabijanski na udarac Saše Jovanovića.

5' Totalna ofanziva londonskog tima. Za sada se dobro brani TSC.

4' Sjajno izveden prekid Vord Prausa, pogodila je lopta nekog u "živom zidu" - korner.

TSC igra prvi meč u grupnoj fazi evropskih takmičenja u svojoj istoriji.

1' Počela je utakmica. Prvi napad ima TSC.

Sjajna atmosfera na "London stadionu", meč se igra pred dobro popunjenim tribinama.

UOČI MEČA

19.50 - Poznati su i sastavi.

Vest Hem: Fabijanski, Kerer, mavropanos, Ogbona, Kresvel, Fornals, Vord-Praus Paketa, Kudus, Benrama, Ings.

TSC: Simić, Cvetković, Antonić, Đorđević, Stojić, Petrović, Radin, Kuveljić, Đakovac, Stanić, Jovanović.

Vest Hem slovi za apsolutnog favorita protiv TSC-a zbog iskustva i igračkog kvaliteta, ali i renomea, jer londonski klub počinje nadmetanje u Ligi Evrope kao prošlogodišnji osvajač trećerangiranog evropskog takmičenja - Lige konferencija.

TSC je debitant u evropskim takmičenjima. U sezoni 2020/2021. igrali su kvalifikacije za Ligu Evrope, a ove sezone do grupne faze stigli su nakon poraza od Brage u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prave ispite u Evropi TSC će imati u okviru Grupe A protiv pomenutog engleskog tima, ali i Olimpijakosa i Frajburga.

Fudbalski klub Vest Hem je od 2012. godine redovni član Premijer lige, a osnovani su 1895. godine u Londonu. Najveći uspeh klub je ostvario 1965. godine trijumfom u Kupu pobednika kupova i 2023. godine, kada su osvojili pomenutu Ligu konferencija.

U domaćim takmičenjima izdvaja se podatak da su tri puta osvajali FA kup.

Vest Hem je novu sezonu najkvalitetnijeg nacionalnog takmičenja u fudbalu počeo veoma dobro, ubeležili su tri trijumfa, po jedan poraz i remi, nalaze se na šestoj poziciji Premijer lige.

BONUS VIDEO: SPEKTAKL U NOVOM PAZARU: Predstavljen Adem Ljajić