"KOLIKO SU SAMO GLUPI": Englezi ne znaju ništa i mrze sve što je rusko
Andrej Kančeljskis, nekadašnji reprezentativac Rusije i legendarni fudbaler Mančester junajteda, istakao je da se njegov sin suočio sa diskriminacijom u Engleskoj zbog činjenice da je ruskog porekla.
Foto EPA
Naime, Kančeljskis je rođen na teritoriji današnje Ukrajine, a od 1991. do 1995. godine je igrao u Mančester junajtedu, dok je potom nastupao za Everton.
- Svi su se okrenuli protiv Rusa, moj sin Andrej je konkurisao u jednoj kompaniji za posao i rečeno mu je da nema šanse jer mu je otac igrao za reprezentaciju Rusije. Sina sam nedavno sreo u Dubaiju, ne znam kada ću u Englesku, zovu me iz Mančester junajteda i Everton, ali je sada teško otići - naveo je Kančeljskis.
On je potom naveo i da ponekad ne može da veruje kakva atmosfera se stvorila oko Rusa.
- U mom pasošu piše da sam rođen u Ukrajini, a prezime mi je litvansko. Englezi ne znaju geografiju, osim Engleske, ne vide ništa. Ponekad ih pogledam i pomislim koliko su glupi. Sada tamo u toj zemlji postoji veoma loš odnos prema Rusima - dodao je Kančeljskis.
Njegova majka je i dalje u Ukrajini.
- Čujemo se svakoga dana, dobro je. Moj rodni grad Kirovograd se nalazi u središnjem delu Ukrajine i tamo nema sukoba. Važno je da je ona dobro, želeli smo da ode u Izrael, ali ne želi da ide bilo gde. Ne želi ni u Moskvu - istakao je Kančeljskis.
Preporučujemo
SLAVNI BIVŠI REPREZENTATIVAC SSSR-A: Sve smo mečeve namestili na Mundijalu u Rusiji
06. 01. 2023. u 09:31
POVRATAK DUŠANA VLAHOVIĆA! Povreda je prošlost, Srbin spreman da povede Juve do mesta koje vodi u Ligu šampiona!
DANAŠNjI program Serija A zatvoriće Juventus i Sasuolo koji se sastaju na "Alijanc stadionu" od 20 časova i 45 minuta. "Stara dama" se bori za mesto koje vodi u Ligu šampiona i mora osvajati bodove na svom terenu kako bi se našla među prva četiri na tabeli.
21. 03. 2026. u 07:20
CEO SVET IM SE SMEJE: Urnebesan snimak iz Hrvatske širi se planetom brže od bilo čega (VIDEO)
Hrvatska je danas u centru pažnje ljubitelja fudbala.
21. 03. 2026. u 15:34
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)