"ZVALI SU GA GENERALE": Saša Ilić utučen zbog smrti Miodraga Ješića
SRPSKI fudbal zavijen je u crno nakon što se danas pojavila informacija da je preminuo bivši igrač i trener Partizana Miodrag Ješić. Ova vest teško je pala legendi crno-belih Saši Iliću.
FOTO: M. Vukadinović
Trener sofijskog CSKA je u razgovoru za "Novosti" otkrio koliko mu je teško pala pogibja 64-godišnjeg stručnjaka za koga kaže da je bio sjajan čovek.
- Šta da kažem o nekome ko je pre svega dobar čovek i veličanstven trener. Imali smo sjajnu saradnju 1999. i 2000. kada je vodio Partizan. O njemu dovoljno govori činjenica da ga u Bugarskoj gledaju kao boga, zvali su ga generale. U prilog tome govori činjenica da me je zvao predsednik CSKA, čovek je u potpunoj neverici. I dan danas se pamti u Bugarskoj izbacivanje Bajera iz Leverkuzena dok je vodio CSKA, to je ušlo u anale kluba što opravdava nadimak koji mu je dodeljen. Tužna je sudbina, ne znam šta bih rekao, doživeo je sličnu sudbinu kao njegova kćerka. Stvarno ne znam šta bih rekao... Mnogo ljudi me je zvalo i iz Bugarske i iz Srbije, svi su u potpunom šoku. Čuli smo se pre mesec i po dana i dogovorili se da se vidimo, međutim, okolnosti su bile takve da nismo uspeli da se uskladimo. Velika tragedija i za Partizan i za srpski fudbal - rekao je vidno utučeni Saša Ilić za "Novosti".
Podsetimo, Miodrag Ješić je kao igrač crno-beli dres nosio od 1980. do 1985. godine, dok je kao trener na klupi Partizana bio u dva navrata, najpre u sezoni 1999/2000, a onda i 2006/2007.
Preporučujemo
NADAL I FEDERER "ČUPAJU KOSU": Novak Đoković dobio "titulu" i za Australijan open 2022.
07. 12. 2022. u 15:31
LUDI VEČITI DERBI, KAO NIKADA PRE! Crvena zvezda nokautirala Partizan u istorijskom okršaju
08. 12. 2022. u 22:23 >> 22:36
ZAPAD GLEDA U NEVERICI: Rusija se vraća u sport na velika vrata?
07. 12. 2022. u 21:59
BORBA ZA SKUDETO SE ZAHUKTAVA: Inter ne sme sebi dozvoliti novi "kiks", ali Boginja provincije se neće predati bez velike borbe
POSLE teških poraza u poslednjim mečevima, Inter i Atalanta pokušaće da se vrate na pobednički kolosek u velikom lombardiskom derbiju Serije A koji će od 15 časova biti odigran danas na "Đuzepe Meaci".
14. 03. 2026. u 07:20
UKRAJINAC U SRBIJI OKRENUO LEĐA RUSKOJ ZASTAVI: Nije mogao ni da sanja šta će potom da se desi (VIDEO)
U najnovije vesti vezane za Rusiju i Ukrajinu - "uplela" se i Srbija.
14. 03. 2026. u 21:45
Miroslav 33 godine živi pod zemljom, bez struje i vode: Humanitarac podelio priču koja je rasplakala mnoge (VIDEO)
DEKA Miroslav iz sela Dvorska kod Krupnja već 33 godine živi u zemunici bez struje i vode, a njegov vapaj za pomoć dirnuo je humanitarca Marka Nikolića.
14. 03. 2026. u 11:54
Komentari (0)