SITI SE VRATIO NA VRH: "Građani" lako sa Branlijem, Čelsi se obrukao kod kuće

02. 04. 2022. u 18:25

MANČESTER siti se vratio na vrh Premijer lige nakon što je savladao Barnli u gostima sa 2:0 u 31. kolu najkvalitetnijeg ranga engleskog fudbala.

СИТИ СЕ ВРАТИО НА ВРХ: Грађани лако са Бранлијем, Челси се обрукао код куће

"Građani" su pitanje pobenika rešili posle 25 minuta. Toliko je izabranicima Pepa Gvardiole bilo dovoljno da postignu dva pogotka na "Tur Muru". Strelci za goste bili su Kevin de Brujne i Ilkaj Gundogan, dok je asistent kod oba gola bio Rahim Sterling.

Za razliku od Sitija, ekipa Čelsija je razočarala navijače. "Plavci" su se propisno obrukali, pošto su na "Stamford Bridžu" poraženi od Brentforda sa 4:1.

Ovom katastrofom kluba iz Londona trka za titulu u Premijer ligi spala je na dva imena - Mančester siti i Liverpul.

"Crveni" su ranije ove subote sa 2:0 savladali Votford i na kratko zauzeli prvo mesto, ali su morali brzo da ga prepuste Sitiju.

NEVERICA Kai Haverc/FOTO: AP

Ništa nije slutilo da će "pčele" odneti ceo plen jer je Čelsi poveo preko Antonija Ridigera u 48. minutu. Od tada krenuo je totalni raspad domaćina. Brendford je u razmaku od 10 minuta postigao tri gola, dvostruki strelac bio je Vitali Žanelt, dok se jednom na semforu našlo ime Kristijana Eriksena.

Konačan rezultat ove utakmice postavio je Joan Visa. Ekipa koju sa klupe predvodi Tomas Frenk upisala je treći trijumf u poslednja četiri meča.

Siti je sada lider prvenstva sa 73 boda, Liverpul ima jedan manje, Čelsi je treći sa 59.

BONUS VIDEO: Ovo su fudbaleri sa najvećim zaradama