ŠTA OVO BI?! Mančester siti, Lester i neverovatan meč sa devet pogodaka (VIDEO)

26. 12. 2021. u 18:00

MANČESTER siti ne popušta u šampionskoj trci u Premijer ligi, ali je Lester učinio meč sa "građanima" spektakularnim.

ШТА ОВО БИ?! Манчестер сити, Лестер и невероватан меч са девет погодака (ВИДЕО)

Tanjug/AP

Isprva ništa nije delovalo da će utakmica biti bilo šta drugo osim rapsodije domaćina, koji je za 25 minuta već vodio sa 4:0.

Ređali su se golovi koje su postigli Kevin de Brujne i to posle lepog okreta, Rijad Mahrez iz penala, zatim Ilkaj Gundogan posle lepe akcije domaćih, pa iz penala Rahim Sterling. Ali, sve je počelo da se menja u drugom poluvremenu.

Od 55. do 66. minuta Lester je prišao na 4:3 jer su mrežu "građana" zatresli i Madison iz kontranapada, i Lukman posle nove brze tranzicije, i, asistent kod njihovih pogodaka, Iheanačo koji je savršeno ispratio akciju kolega.

Međutim, nadanja gostiju da mogu do preokreta brzo su raspršena: Laporte je u 69. minutu vratio "dva razlike" ekipi iz Mančestera nakon kornera, a konačnih 6:3 postavio je Sterling, takođe posle udarca s ugla.

Posle ovog trijumfa, ekipa Pepa Gvardiole je prva sa 47 bodova, što je za šest više od Liverpula koji je odigrao meč manje. Lester je pao na deseto mesto, sa 22 boda, koliko ima i devetoplasirana Aston Vila.

BONUS VIDEO: Slobodni asovi - transferi ovih igrača bi od januara mogli da promene fudbal