SRPSKA GOL-MAŠINA OBORILA REKORD: Aleksandar Mitrović nastavio nestvarnu seriju (VIDEO)

D. N.

11. 12. 2021. u 17:57

ALEKSANDAR Mitrović je nastavio fantastičnu seriju golova u ovoj sezoni engleskog Čempionšipa, u kome je upravo oborio klupski rekord.

СРПСКА ГОЛ-МАШИНА ОБОРИЛА РЕКОРД: Александар Митровић наставио нестварну серију (ВИДЕО)

Srpski napadač je zaigrao ove subote od prvog minuta za Fulam na gostovanju Lutonu, a u listu strelaca upisao se u 19. minutu.

Tada se našao na pravom mestu posle pravog karambola u suparničkom kaznenom prostoru, pa je bez poteškoća smestio loptu u mrežu domaćina:

Iako je u 62. minutu Luton došao do 1:1 preko Adebajoa, čime je postavljen konačan rezultat, Mitrovićev klub je uvećao prednost na tabeli Čempionšipa.

Fulam je, naime, posle ovog meča 22. kola stigao do 45 bodova, a na 43 je ostao drugoplasirani Bornmut usled poraza od Blekburna (0:2).

Mitrović je u ovoj sezoni postigao čak 22 gola u Čempionšipu, uz pet asistencija, a postao je novi klupski rekorder po broju pogodaka.

Dosadašnji rekord držao je Ros Mekormak, koji je u sezoni 2015/2016 bio strelac 21 put, i to na 45 utakmica. Mitrović je do 22 stigao na 21 odigranom meču.

BONUS VIDEO: Slobodni asovi - transferi ovih igrača bi od januara mogli da promene fudbal