POLEMIKA SE NASTAVLJA: SP na dve godine? Južna Amerika se izjasnila
SAVET fudbalskih federacija Južne Amerike (KONMEBOL), na sastanku u sedištu organizacije u paragvajskom gradu Luke, doneo je jednoglasnu odluku da neće učestvovati na FIFA Svetskom prvenstvu ako bude organizovano na svake dve godine, saopšteno je na zvaničnom sajtu.
FOTO: EPA
- Nema razloga, koristi ili opravdanja za promenu koju promoviše FIFA. S obzirom na to, 10 zemalja koje čine KONMEBOL potvrđuju da neće učestvovati na Svetskom prvenstvu koje bi se organizovalo svake dve godine, stoji u saopštenju Savet fudbalskih federacija Južne Amerike.
Kako se navodi, "projekat okreće leđa skoro stogodišnjoj svetskoj fudbalskoj tradiciji, zanemarujući istoriju jednog od najvažnijih sportskih događaja na planeti".
- KONMEBOL podržava Svetsko prvenstvo koje je trenutno na snazi, jer se pokazalo kao uspešan model koji nagrađuje trud, talenat i rad, zaključuje se u saopštenju.
BONUS VIDEO
Preporučujemo
LEGENDA SE VRAĆA KUĆI: Otišao je i taj Kuman, a dolazi omiljeni sin Barselone
28. 10. 2021. u 08:30
OVO SMO SVI ČEKALI: Poznato koliko će Nikola Jokić odsustvovati sa terena
28. 10. 2021. u 09:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SRBIJA - MEKSIKO: Orlovi moraju bolje nego protiv Zelenortskih ostrva
SRBIJA gostuje Meksiku kome će ovo biti poslednja pripremna za predstojeći Mundijal.
04. 06. 2026. u 22:32
I POLICAJCI ZAPANjENI: Neverovatno šta su zaplenili
Ponekad su i pripadnici policije zatečeni onim što pronađu.
04. 06. 2026. u 16:24
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)