HRVATIMA "SAMO" BOD: Kontroverzan penal, VAR i "bomba" Perišića za remi "vatrenih" i prag eliminacije

18. 06. 2021. u 19:50

Fudbaleri Hrvatske i Češke odigrali su 1:1 (0:1) u Glazgovu u utakmici 2. kola Evropskog prvenstva.

ХРВАТИМА САМО БОД: Контроверзан пенал, ВАР и бомба Перишића за реми ватрених и праг елиминације

Zanimljiv meč smo gledali na Hempden parku, Češka je povela iz penala preko Patrika Šika iz kontroverznog penala.

Dejan Lovren ga je laktom udario posle kornera, raskrvario mu nos, a španski sudija Sero Del Grande odlučio da gleda VAR i pokaže na "belu tačku".

Dok je Šik bezuspešno pokušavao da zaustavi krv, zbog čega nije smeo da uzme loptu, Španac ga je pustio i pogodio je za vođstvo Čeha.

Međutim, samo 10 minuta kasnije, odnosno u drugom drugog poluvremena, odlučen je meč.

I to majstorskim golom Ivana Perišića. Krilo Intera je prihvatilo loptu na levoj strani, efektno izbacilo danas raspoloženog Vladimira Coufala i poslalo "bombu" u gol Češke.

Bio je to čist trenutak inspiracije Perišića, čoveka koji je toliko puta doneo radost "kockastima", ali sada samo do boda koji ih dovodi u nezgodnu situaciju i pred rub eliminacije.

U sledećem kolu Hrvati igraju sa Škotima i samo im igra tri boda za prolaz dalje.