NE ŽELI DA RAZMIŠLJA O GODINAMA: Oskarovka DŽudi Denč uskoro puni 90
LEGENDARNA glumica Džudi Denč nedavno je otkrila da njen ljubimac, afrički sivi papagaj Sviti ima prilično "raznovrstan" rečnik. Papagaj ponekad koristi bezobrazne reči, a jednom je izgovorio i "Boris Džonson".
Foto: AP
- To nije čuo od mene. On sluša radio - rekla je popularna glumica iz Belfasta novinarima "Sandej tajmsa". - Svako treba da ima papagaja, jer ima neverovatan glas.
Oskarovka će 9. decembra napuniti 90 godina. Uoči svog rođendana podelila je svoja razmišljanja sa novinarima. Priznala im je da joj jubilarni rođendan izaziva oprečna osećanja.
- Unervoziš se kada kažu 90 - kazala je ona. - Ne želim da razmišljam o 90 godina. Mislim da ste srećni kad doživite 90.
Džudi Denč je jedna od najboljih pozorišnih i filmskih glumica svih vremena, a malo ko zna da je na početku karijere gostovala u Beogradu. Naime, Džudi Denč bila je deo pozorišne trupe pozorišta Old Vik koje je 1959. godine gostovalo u Beogradu četiri dana.
U pitanju je bila produkcija Hamleta u režiji Majkla Bentala, koja je prikazivana na sceni Narodnog pozorišta u Beogradu. Džudi Denč je tumačila ulogu Ofelije, a ostale uloge tumačila su takođe velika glumačka imena, među kojima su Džon Nevil (Hamlet) i Džozef O`Konor (Polonije).
Preporučujemo
JEDINA FOTKA DEINOG MUŽA: Evo ko je misteriozni L. P. i kako se zove i preziva
22. 02. 2026. u 18:13
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)