PREMINUO ZORAN LIVNJAK: Nakon stravične nesreće u Tesliću i treći član porodice podlegao povredama, a poznato stanje preživele devojčice
ZORAN Livnjak (45) iz Banje Vrućice, koji je teško povređen u saobraćajnoj nesreći kod Teslića, preminuo je danas u Klinici za anesteziju i i intenzivno lečenje Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske, dok je njegova ćerka Sofija odvojena od aparata za mehaničku ventilaciju.
Foto: MUP RS
- Uprkos naporima lekara Klinike, pacijent je preminuo jutros od posledica teških povreda zadobijenih u saobraćajnoj nesreći - saopštio je UKC RS.
U saopštenju se dodaje da je njegova ćerka hospitalizovana u Klinici za anesteziju i intenzivno lečenje i odvojena od aparata za mehaničku ventilaciju.
- Sve dalje prognoze u vezi sa njenim zdravstvenim stanjem su preuranjene - navode u UKC RS.
U stravičnoj nesreći na licu mesta poginule su Zoranova supruga Svjetlana (37) i ćerka Dragana Livnjak (19), dok su on i Sofija sa teškim povredama glave prevezeni u UKC RS. Nesreća se dogodila 15. avgusta kada je na magistralnom putu Kotor Varoš - Teslić došlo do sudara njihove "fijat maree" sa "audijem A6" kojim je upravljao Goran Bijelac (20) iz Teslića. Prvi rezultati istrage ukazuju da je nesreću izazvao Bijelac koji je "audijem" prešao u levu saobraćajnu traku. U trenutku nesreće mladić nije imao vozačku dozvolu koja mu je ranije oduzeta zbog prebrze vožnje.
FICO ŠOKIRAN PONAŠANjEM TRAMPA: Vidno uznemiren susretom alarmirao Evropu
SLOVAČKI premijer Robert Fico rekao je liderima Evropske unije na samitu prošle nedelje da ga je "šokiralo" raspoloženje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa tokom njihovog sastanka u Mar-a-Lagu, izjavilo je više evropskih diplomata, objavio je danas briselski Politiko.
28. 01. 2026. u 07:48
VOJSKA NA ULICAMA PEKINGA Kina u fazi unutrašnjeg obračuna: Hapšenja u vrhu armije za izdaju u korist SAD (VIDEO)
KINA se suočava sa jednim od najtežih trenutaka unutrašnje političko-bezbednosne nestabilnosti u poslednjoj deceniji.
28. 01. 2026. u 07:00
GRAD NA RUBU PONORA: Klizišta odnela zemljište ispod kuća na Siciliji - snimci su JEZIVI (VIDEO/FOTO)
KATASTROFALNO nevreme koje je pogodilo jug Italije izazvalo je nezapamćenu štetu, a najkritičnije je na Siciliji, gde se u gradu Nišemiju urušio čak četiri kilometra dug deo litice. Zbog klizišta je više od hiljadu ljudi hitno evakuisano, jer je klizište bukvalno odnelo zemlju ispod kuća.
27. 01. 2026. u 11:26
Komentari (4)