DODIK: Republika Srpska ostaje trajni politički cilj SNSD
PREDSEDNIK Republike Srpske i lider stranke Saveza nezavnisnih socijaldemokrata (SNSD) Milorad Dodik izjavio je da Republika Srpska ostaje trajni put i nepokolebljivi politički cilj njegove stranke, dodajući da će predstojeći vanredni izbori biti ne samo političko nadmetanje, već i "referendum na kojem će narod odbaciti nametnute odluke Kristijana Šmita i pokušaje slabljenja Republike Srpske".
Foto: Printskrin
Dodik je u intervjuu za Radio-televiziju Republike Srpske istakao da SNSD sa svojim koalicionim partnerima i uz podršku kandidata Siniše Karana nastavlja političku borbu za prava Republike Srpske "još snažnije i jedinstvenije".
-Bili smo spremni na jedinstvo vlasti i opozicije u odbrani Srpske od koordinisanog političkog pritiska iz Sarajeva, ali do toga nije došlo, rekao je Dodik, dodajući da SNSD "nikada neće odustati od Republike Srpske"
Govoreći o unutarpolitičkim odnosima, Dodik je naglasio da ostaje na čelu SNSD-a i da uživa podršku saradnika i koalicionih partnera.
-SNSD ostaje vladajuća partija. Ja ostajem predsednik i deo naroda. Svi moji saradnici su potvrdili lojalnost, a koalicija u Srpskoj funkcioniše stabilno, rekao je Dodik.
On je ocenio da je Siniša Karan najadekvatniji kandidat na predstojećim izborima.
-Karan je moj bivši savetnik i verujem da će u institucionalnom smislu još jače nastaviti političku borbu. Umesto jednog Dodika, možda su sada dobili dva, rekao je Dodik.
Komentarišući delovanje opozicije, Dodik je naveo da ona nije želela da razgovara o važnim političkim temama, već je, kako je rekao, partnere tražila u stranim ambasadama i političkom Sarajevu.
Dodik je rekao da smatra da je Reformska agenda Saveta ministara "farsa", navodeći da dokument nije preveden na srpski jezik i da se, kako je rekao, ne zna šta u njemu piše.
Govoreći o sudskom postupku protiv njega, Dodik je ocenio da se time pokušava oslabiti Republika Srpska i dodao da mu je suđeno zato što nije postojala "sudnica od milion mesta" na koju bi seli svi optuženi Srbi kojima bi se sudilo u ovom postupku.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Strahinja Trivković diplomata znanja i sporta
Preporučujemo
"IZBORI U SRPSKOJ NIŠTA NEĆE PROMENITI" Dodik: SNSD ostaje vladajuća partija
01. 10. 2025. u 15:48
OGLASIO SE DODIK: Jutros me je posebno obradovala lepa vest
27. 09. 2025. u 10:46
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
EKSPLOZIV BIO SPREMAN: "Digli bismo u vazduh aerodrom na Grenlandu"
DVA MESECA pre izraelsko-američkog napada na Iran, Danska je bila spremna da oružano brani svoj suverenitet nad Grenlandom.
19. 03. 2026. u 14:12
Komentari (1)