MATIJA BEĆKOVIĆ O MEŠANJU STRANACA: Teško je zamisliti da je takvo poniženje malih naroda u 21. veku uopšte moguće
AKADEMIK Matija Bećković izjavio je povodom mešanja stranaca u unutrašnja pitanja BiH da u takvim prilikama nema demokratije i da je teško i zamisliti da je takvo poniženje malih naroda danas uopšte moguće.
Foto Ž. Knežević
- Sramota me je kada čujem da postoji neki komesar ili ne znam koji predstavnik, kao u 19. veku i mi za to nemamo drugih reči od onih koje je već govorio Petar Kočić ili toliki drugi koji nisu verovali da će to postojati i u 21. veku, rekao je Bećković za Srnu.
On smatra da u BiH, ne samo da nema demokratije u ovakvim prilikama, nego je reč o velikom poniženju malih naroda, "diktatu i određivanja tačnih odgovora".
- To je jedno škopljenje jezika da neko ne kaže nešto iz svoje glave i njima već propisanih formulara, u kojima je sve već lepo napisano i možete da "budete pametni" ne misleći ništa i ne menjajući ni red reči", rekao je Bećković.
Bećković je ranije, u martu ove godine, posle početka ruske specijalne operacije u Ukrajini izjavio je da zabrana Zapada za ruske medije podseća na boljševička vremena, da su ljudi ponovo ućutkani, a da na strašan način počinje jedna nova istorija u 21. vijeku.
- Odrasli smo u uverenju da se u novinama ne laže, a na kraju smo čuli da su izjednačeni istina i laž. A Donald Tramp je zaprepastio čitav svet kad je kazao da lažu "Si-En-En", "Njujork tajms","Vašington post","Tajm", rekao je tada Bećković.
BONUS VIDEO: MALA SRPSKA SVETA GORA: Sa Kablara prelep pogled iz staklenog vidikovca
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOKlikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"TREBA ODATI PRIZNANjE VUČIĆU I SRBIJI, MORAMO ZAŠTITI SRBE OD KURTIJA" Montgomeri očitao lekciju medijima u CG o Kosovu i Metohiji
U INTERVJUU za crnogorski "Dan", Vilijam Montgomeri, bivši američki ambasador u SR Jugoslaviji, osvrnuo se na situaciju na Kosovu i Metohiji.
15. 05. 2026. u 13:16
KRAĐA VEKA U NBA! Nikola Jokić ovakvu nepravdu nije zaslužio, bruka i sramota
NBA liga donela je odluku o MVP igraču NBA lige!
17. 05. 2026. u 16:04 >> 16:14
"ŽELIM OSVETU": Putin izdao naredbu - neka počne odmazda
Veliki broj mrtvih u napadu koji jedna strana naziva "terorističkim aktom", a druga "legitimnim ciljem".
23. 05. 2026. u 19:33
Komentari (1)