UZBUNA U JADRANU! Pojavila se otrovna riba paun
OTROVNA riba paun primećena je u vodama južnog Jadrana na italijanskoj i albanskoj strani.
Foto: Depositphotos
Otrov ove ribe se nalazi u skoro svim leđnim perajama, a ubod je vrlo bolan i u retkim slučajevima može izazvati ozbiljnije posledice, pa je neophodno obratiti se lekaru, piše hrvatski portal Morski i dodaje da će zbog svega navedenog, ribari morati da se upoznaju sa ovom vrstom kako bi bili oprezni.
Urednik Fejsbuk stranice Podvodni.hr Pero Ugarković upozorio je da se pojava ove ribe u hrvatskom delu Jadrana može očekivati već ove godine, kao i da se radi o vrlo invazivnoj vrsti, ali da ne može sa sigurnošću proceniti kako će uticati na ekosastav, kao ni da li će joj Jadransko more odgovarati kao trajno stanište, s obzirom na to da je u pitanju tropska riba.
Prema njegovom mišljenju, ova riba nije štetna za druge vrste u toj meri u kojoj neki stručnjaci predstavljaju.
Preporučujemo
KALIFORNIJA PRESUŠILA: Vanredna situacija sa vodom u 41 od 58 okruga "zlatne države" SAD
11. 05. 2021. u 14:17
ŽESTOK ODGOVOR AMERIKANCIMA: Putin doneo važnu odluku od koje će zavisiti sudbina sveta
11. 05. 2021. u 08:52
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
PUTIN GUBI KRIM? U toku je "duboka operacija" - Ukrajina izvodi brz povratak poluostrva nakon 12 godina
ZAPADNI mediji i stručnjaci danima unazad predviđaju da bi se poluostrvo Krim moglo vratiti pod ukrajinsku kontrolu, jer je Ukrajina prekinula ruske linije snabdevanja.
06. 06. 2026. u 08:59 >> 08:59
NEMAČKA HITNO POZVALA RUSIJU: Putine, vreme je...
MINISTAR spoljnih poslova Nemačke, Johan Vadeful, pozvao je ruskog predsednika, Vladimira Putina, da pokrene pregovore o miru u Ukrajini uz učešće Evrope, prenose nemački mediji.
05. 06. 2026. u 09:53
NASTAJE NOVA DRŽAVA? Srpske komšije se ujedinjuju sa susedima - za moćnu državu od 22 miliona duša i 272.200 km²
"UNIONISTIČKI pokret je oduvek postojao i on je i dalje živ unutar našeg društva. Nesumnjivo je da je ova diskusija legitiman deo političkog procesa u zemlji. Ja lično nikada ne bih mogao da glasam protiv ujedinjenja."
02. 06. 2026. u 21:24
Komentari (0)