RUSI OŠTRO ZAPRETILI ERDOGANU: "Neka malo prouči istoriju i ograniči ambicije" - Moskva ima spreman odgovor
DEPUTAT ruske Državne dume Mihail Šeremet poručio je turskom predsedniku Redžepu Tajipu Erdoganu da umanji svoje ambicije i ne "baca oko" na rusku teritoriju.
Foto: Presidential Press Service via AP, Pool/EPA
Erdogan je ranije, nakon sastanka sa predsednikom Ukrajine Vladimirom Zelenskim, izrazio podršku Krimskoj platformi i istakao da Turska podržava teritorijalni integritet i suverenitet Ukrajine, kao i da ne priznaje aneksiju Krima.
- Savetujemo Erdoganu da ograniči svoje ambicije i da ne gleda na ruske teritorije. S obzirom na agresivnu retoriku Erdogana, mislim da bismo mogli da razmislimo o podsticanju naših građana da se uzdrže od letovanja u Turskoj, pošto tamo niko ne može da garantuje njihovu sigurnost - rekao je Šeremet za RIA Novosti.
Prema njegovim rečima, Erdogan bi pre svega trebalo da obrati pažnju na situaciju u Turskoj.
- Ako neko preduzme neprijateljske korake i ugrozi rusku teritoriju, onda neće dugo čekati na odgovor. Neka malo prouči istoriju, Rusija je oštra prema svakom neprijatelju - rekao je deputat.
Preporučujemo
ERDOGAN O SITUACIJI U UKRAJINI: Razgovarao sa Zelenskim, evo šta su glavni zaključci
10. 04. 2021. u 21:22
PAKAO U DUBAIJU! Iranci pogodili Burdž el Arab, simbol luksuza i jedan od najpoznatijih hotela na svetu (VIDEO)
IRANSKI dron pogodio je i hotel sa pet zvezdica Burdž el Arab u Dubaiju.
28. 02. 2026. u 23:12
EKSPLOZIJE U DUBAIJU, DOHI, TEL AVIVU: Iran potvrdio smrt Hamneija (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 22:21
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (1)