PAPA FRANJA PREDVODI NEDELJNE PREDUSKRŠNJE PROCESIJE: Misa bez brojnih vernika i turista zbog korone
PAPA Franja počeo je proslave preduskršnje Velike nedelje u Vatikanu bez uobičajenog prisustva brojnih vernika i turista.
Foto: EPA
To je druga proslava Uskrsa koja će proći u znaku putnih restrikcija i bezbednosnih, antiepidemijskih mera, preneo je AP.
Papa tradicionalno predvodi nedeljne preduskršnje procesije na Trgu Svetog Petra, a potom drži misu na otvorenom za desetine hiljada vernika.
Kao i prošle godine, papa Franja je održao današnju misu u crkvi Svetog Petra, kojoj je prisustvovalo svega oko 120 vernika, uključujući i časne sestre.
Poštovale su se mere fizičke distance i svi su osim poglavara Rimokatoličke crkve nosili zaštitne maske.
Preporučujemo
JERMENI U STRAHU: Ruski mirovnjaci u Karabahu treba da ostanu što je duže moguće
28. 03. 2021. u 11:04
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
PLANETA U STRAHU: Spisak 11 najsigurnijih zemalja u slučaju Trećeg svetskog rata
NAKON što su američko-izraelski napadi na Iran doveli do odmazde širom Bliskog istoka, rastu strahovi od eskalacije koja bi mogla da preraste u treći svetski rat. Tu su još i aktualni rat između Ukrajine i Rusije, sukobi u pojasu Gaze, kao i stalna pretnja kineske invazije na Tajvan.
03. 03. 2026. u 20:21
Komentari (0)