KINESKINJA NIJE POŠTOVALA EPIDEMIOLOŠKE MERE: Osuđena na godinu dana zatvora zbog prikrivanja korone
Jedna Kineskinja osuđena je na godinu dana zatvora jer je krila simptome korona virusa korona na letu od SAD do Kine.Žena je pila lekove da bi sakrila simptome kovida 19 na letu do Kine prošlog marta.
Foto Tanjg/AP
Li Na je u oktboru osuđena pred sudom u Pekingu za ometanje prevencije i lečenja zaraznih bolesti, ali je presuda tek sada objavljena. Osuđena je na godinu dana zatvora i godinu dana uslovno.
Sud je saopštio da je ova žena svojim ponašanjem prekršila antiepidemiološke propise kineske carine i avijacije čime je u velikoj meri povećala šanse za širenje virusa. Li Na živi u američkoj državi Masačusets poslednje dve godine, gde radi za američku farmaceutsku kompaniju "Biogen".
Međutim, kao i mnogi njeni sunarodnici, odlučila je da se vrati u Kinu tokom pandemije verujući da će lokalne vlasti biti efikasnije u sprečavanju bolesti u odnosu na kolege sa Zapada.
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOPreporučujemo
ŠOK TVRDNjA IZ MOSKVE! Jedna NATO zemlja ostala bez svega zbog Ukrajine?
11. 07. 2026. u 08:21
SEVERNA KOREJA UPERILA PRST U NATO: Usmereni su na sukobe i konfrontaciju
11. 07. 2026. u 08:14
FRANCUSKA U "CRVENOM": Na snazi najviši stepen upozorenja, kritično u čak 24 departmana
11. 07. 2026. u 07:54
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"SUPRUGA GA DRŽALA 5 MINUTA ZA NOGE DA NE BI ISPAO" Novi detalji drame državljanina Srbije na letu Rajanera
DRAMATIČNE trenutke doživeli su u petak ujutru putnici na letu kompanije Rajaner sa aerodroma „Makedonija“ u Solunu za Minhen, kada je pukao prozor, a vazdušna struja povukla jednog putnika napolje. On je u poslednjem trenutku spasen zahvaljujući supruzi, koja je sedela pored njega i zadržala ga, piše Prototema.
10. 07. 2026. u 12:18
ZAŠTO JE DUBRAVKA MIJATOVIĆ ZAISTA NAPUSTILA SERIJU "SREĆNI LjUDI"? "Morala sam da pobegnem..."
DUBRAVKA Mijatović napustila je seriju 'Srećni ljudi' iz ličnih razloga, a ne zbog honorara.
10. 07. 2026. u 15:07
JEZIV SNIMAK! Kobra i piton u borbi na život i smrt - poznato koji reptil je izašao kao pobednik (VIDEO)
VOZAČI na Tajlandu naišli su na nesvakidašnji prizor pored puta. Snimili su borbu na život i smrt dva reptila, tačnije borbu pitona i kraljevske kobre.
08. 07. 2026. u 17:19
Komentari (0)