TRAMP PROTIV RATOVA: Predsednik SAD izjavio da će do kraja ostati dosledan svom obećanju
ODLAZEĆI predsednik SAD Donald Tramp izjavio je kako će se uvek držati obećanja da će okončati umešanost Amerike u "beskrajne ratove".
Foto: AP
Tramp se, nekoliko dana prije inauguracije novog američkog predsednika Džozefa Bajdena, osvrnuo na svoju zaslugu u prekidanju učešća SAD u ratovima u Avganistanu, Iraku i Siriji.
Tramp obratio putem saopštenja iz Bele kuće.
On je posebno skrenuo pažnju na svoj trud da se smanji vojno prisustvo SAD u zemljama u kojima traju sukobi i da vrati američke vojnike kući.
- Broj američkih vojnika u Avganistanu najmanji je u posljednjih 19 godina. Isti tako, taj broj je najniži u Iraku i Siriji u poslednjih mnogo godina. Uvek ću biti posvećen zaustavljanju beskrajnih ratova - poručio je Tramp.
Tramp je dodao da je za njega velika čast bila da unapredi američku vojsku i pruži podršku američkim vojnicima tokom svog mandata, uz napomenu da je za vojnu opremu uloženo 2,5 biliona dolara, te da je sva ta oprema proizvedena u SAD.
(RTRS)
Preporučujemo
NUKLEARNA EKSPLOZIJA NA INTERNETU: Zaharova vatreno stala u odbranu Trampa (FOTO)
14. 01. 2021. u 15:55
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
"GDE TI JE LjUBAVNICA?!" Neočekivano pitanje za Marića uživo u emisiji, on prebledeo: "Pet godina mlađa"
GOŠĆA je iz čista mira postavila neočekivano pitanje...
04. 07. 2026. u 01:24
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)