I MAĐARI ŽELE RUSKU VAKCINU: Uvoz počinje u decembru - planiraju i proizvodnju

Танјуг

05. 11. 2020. u 21:08

MAĐARSKA planira da u decembru počne da uvozi rusku vakcinu protiv virusa korona u manjim količinama s ciljem završnog testiranja i potom i licenciranja u zemlji, rekao je šef diplomatije Peter Sijarto.

И МАЂАРИ ЖЕЛЕ РУСКУ ВАКЦИНУ: Увоз почиње у децембру - планирају и производњу

Foto AP

Sijarto je rekao da se Budimpešta nada da će se krajem januara povećati količina tih vakcina i da će, možda, početi i proizvodnja u zemlji.

- Rusija će početi sa izvozom manjih količina vakcine u decembru kako vi se završila klinička ispitivanja i proverila vakcina ovde i završio proces licenciranja. Oni su rekli da isporuke u većem obimu mogu da počnu u drugoj ili trećoj nedelji januara naredne godine - rekao je Sijarto.

Podsetimo, Ministarstvo zdravlja Rusije registrovalo je u avgustu prvu na svetu vakcinu za prevenciju nove koronavirusne infekcije kovid 19, koju je razvio Naučni institut „Gamaleja“ zajedno sa ruskim Fondom za direktne investicije.

Rusija će ukupno imati tri vakcine protiv virusa korona.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena