RUSIJA I KINA IZDALE NALOG ZA NEZADOVOLJNE AMERIČKE FEDERALNE RADNIKE: Žele da pojačaju regrutovanje službenika
RUSIJA i Kina su nedavno dale nalog svojim obaveštajnim službama da ''pojačaju regrutovanje službenika koji rade u nacionalnoj bezbednosti'', ciljajući na one koji su otpušteni ili one za koje se pretpostavlja da bi uskoro mogli biti otpušteni, javlja CNN pozivajući se ne četiri osobe upoznate sa američkim obaveštajnim podacima o ovom pitanju.
Foto Tanjug/AP
Američki obaveštajni podaci ukazuju da su strane zemlje spremne da vrbovanjem iskoriste napore administracije američkog predsednika Donalda Trampa da sprovede masovna otpuštanja saveznih službenika, preneo je CNN.
Rusija i Kina fokusiraju svoje napore na nedavno otpuštene zaposlene sa bezbednosnim dozvolama i zaposlene na probnom radu koji su u opasnosti da budu otpušteni, a koji mogu imati dragocene informacije o kritičnoj infrastrukturi SAD i vitalnoj vladinoj birokratiji, potvrdila su dva izvora za tu televiziju.
Najmanje dve zemlje su već postavile internet stranice za zapošljavanje i počele agresivno da ciljaju federalne službenike na LinkdInu, rekla su dva izvora.
- Nije potrebno mnogo mašte da se vidi da ovi odbačeni federalni radnici sa bogatim institucionalnim znanjem predstavljaju zapanjujuće privlačne mete za obaveštajne službe naših konkurenata i protivnika - rekao je za CNN treći izvor upoznat sa nedavnim američkim procenama.
Američka Centralna obaveštajna agencija (CIA) i Ministarstvo odbrane razmatraju značajna smanjenja zaposlenih.
Pentagon je u memorandumu prošle nedelje naveo da bi više od 5.000 radnika na probnom radu, koji su u većini slučajeva na svom poslu godinu dana ili manje, mogli biti otpušteni u kratkom roku, a CIA je već otpustila više od 20 službenika zbog njihovog rada na pitanjima različitosti, od kojih mnogi sada osporavaju svoje otkaze na sudu.
(Tanjug)
Preporučujemo
OŠTRA PORUKA KINE AMERICI: Prekršeno međunarodno pravo, odmah pustite Madura
06. 01. 2026. u 09:53
DANSKI ZVANIČNICI U STRAHU: Ovo je scenario kako bi Amerika otela Grenland
06. 01. 2026. u 09:07
OTMICA PREDSEDNIKA VENECUELE Maduro se izjasnio nevinim: Ja sam pošten čovek; Kina -Niko neće biti svetski policajac; Počeo lov na izdajnike
SAD su u subotu u vojnoj akciji u Karakasu otele predsednika Venecuele Nikolasa Madura i njegovu suprugu Siliju Flores, koji su sprovedeni u Gradsku pritvorsku jedinicu u Njujorku, gde će im se suditi po optužnici za krijumčarenje narkotika. Pratimo uživo najnoviji razvoj događaja nakon dramatične američke operacije u Venecueli.
05. 01. 2026. u 08:27 >> 21:59
MADURO SE NA ENGLESKOM OBRATIO AMERIČKIM AGENTIMA: Pogledajte šta im je rekao (VIDEO)
PREDSEDNIK Venecuele Nikolas Maduro je helikopterom stigao na Menhetn, nakon čega je konvojem prebačen u Pritvorski centar (MDC) u Bruklinu, ozloglašeni zatvor opisan kao „odvratan“ sa „zastrašujućim“ uslovima. Tamo su ostali pevač R. Keli, Gislejn Maksvel i Sem Bankman-Frid.
04. 01. 2026. u 08:58
AKO VAM AUTO PROKLIZA: Savet automobiliste koji može spasiti živote - kako bezbedno voziti po SNEGU
ČEDOMIR Brkić objasnio je kako vozači treba da pravilno očiste automobile nakon snežnih padavina, ali i kako da voze, upravljaju i ponašaju se u saobraćaju.
05. 01. 2026. u 19:27
Komentari (0)