NIŠTA OD DEMOBILIZACIJE U UKRAJINI: Nema ko da zameni trupe na prvim linijama
DEMOBILIZACIJA vojnika u Ukrajini neće biti sprovedena zbog uništenih planova za mobilizaciju, izjavila je poslanica Vrhovne rade Ana Skorohod.
Foto MO Ukrajine
-Neuspeh sa mobilizacijom. Ne ispunjavamo planove mobilizacije koje danas imamo, pa će demobilizacija za glavnokomandujućeg (Oružanih snaga Ukrajine Aleksandra Sirskog) biti jednostavno kritična, jer, prema njegovim rečima, momke na prvoj liniji fronta nema ko da zameni, rekla je Skorohod za televiziju „Novosti.Live“.
Ona je istakla da se oficiri Oružanih snaga Ukrajine „skoro ne bore“. Prema njenim rečima, na prvoj liniji fronta bore se pretežno mobilisani koji ranije nisu imali nikakve veze sa vojskom.
List „Ukrajinska pravda“ ranije je objavio da je ukrajinsko Ministarstvo odbrane zatražilo od Odbora Vrhovne rade za nacionalnu bezbednost i odbranu da odloži do 18. marta pripremu nacrta zakona o demobilizaciji, na kojem je resor trebalo da završi rad u decembru.
(sputnikportal.rs)
BONUS VIDEO - PIJAN VOZIO 200 NA SAT PO SURČINU: Presretači zaustavili džip kanadskih tablica
Preporučujemo
KIMOVE RAKETE CILjAJU KIJEV: Rusi dobili 5 novih balističkih raketa Pukguksong-2 dometa minimum 1.200 km (VIDEO)
23. 12. 2024. u 19:00 >> 18:54
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)