DONELA VAŽNU ODLUKU: Kamala Haris će se danas obratiti naciji
POTPREDSEDNICA SAD Kamala Haris će se kasnije danas obratiti naciji i priznati poraz na predsedničkim izborima održanim u utorak, javlja Rojters, pozivajući se na dva neimenovana izvora.
Foto Tanjug/AP
Haris će održati govor u 19 časova po lokalnom vremenu u Vašingtonu, naveo je isti izvor.
Predsednik SAD Džozef Bajden takođe planira da pozove republikanskog kandidata Donalda Trampa koji je odneo pobedu na izborima i obrati se javnosti o rezultatima izbora, preneo je NBC News, pozivajući se na neimenovanog zvaničnika Bele kuće.
Mediji su prethodno objavili da se očekuje da će Haris priznati danas poraz u obraćanju naciji i svojim pristalicama na Univerzitetu Hauard u Vašingtonu. Republikanski predsednički kandidat Tramp pobedio je na izborima u SAD osvojivši ukupno 277 glasova elektora. Za pobedu na predsedničkim izborima potrebno je najmanje 270 elektorskih glasova.
Preporučujemo
BRUTALNA PORUKA MEDVEDEVA KAMALI HARIS NAKON PORAZA: Ove reči će dugo pamtiti
06. 11. 2024. u 17:19
DETALj IZ POBEDNIČKOG GOVORA DONALDA TRAMPA: Spomenuo atentat na njega, a onda otkrio...
06. 11. 2024. u 17:03
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)