NAJMANJE 16 UBIJENO, A 20 OSOBA KIDNAPOVANO: Jezivi napad militanata povezanih sa Islamskom državom
NAJMANjE 16 seljana je ubijeno, a 20 je oteto u severoistočnom Kongu tokom napada militanata povezanih sa Islamskom državom, saopštili su predstavnici civilnog društva.
Foto: AP
Napadači iz grupe Savezničke demokratske snage izveli su između srede i petka seriju napada na lokalno stanovništvo na teritoriji Mambasa u provinciji Ituri, izjavio je koordinator grupe Novo građansko društvo Konga, Džon Vulverio, a prenosi AP.
Među kidnapovanima su i majka i sestra zvaničnika lokalne vlade, preneli su lokalni mediji.
Desetine sela širom Konga opkoljene su naoružanim grupama lokalnih pobunjenika, a grupa Savezničke demokratske snage izvodi napade u regionu, ponekad i preko granice sa susednom Ugandom.
Nasilje širom Konga dovelo je do jedne od najvećih humanitarnih kriza na svetu, a više od sedam miliona ljudi je raseljeno.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
LANSIRANA RUSKA RAKETA: Pogledajte kako Sojuz 2.1 nosi teretnu letelicu Progres
Preporučujemo
NEVEROVATNO OTKRIĆE U RUMUNIJI: Koristila kamen kao držač za vrata, ispostavilo se da vredi milion evra
KAŽU da je nečije smeće nečije blago, ali komad „kamena“ koji je decenijama držao vrata otvorenim predstavlja blago po gotovo svačijim standardima.
09. 12. 2025. u 16:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)