UKRAJINCI SE POVUKLI: Lukašenko poslao moćnu poruku sa granice i izdao nalog beloruskoj armiji
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izvršio je inspekciju 56. PVO puka na granici sa Ukrajinom.
Foto: Profimedia/Ilustracija/Vikipedija
On je tom prilikom izjavio da više nema napetosti na tom delu granice i da je Ukrajina povukla svoje snage.
- Posle određenih stvari koje smo preduzeli Ukrajinci su povukli svoje oružane snage i dodatne jedinice koje su ranije prebacili ka našoj granici. Povukli su se iz zone granice. Sada nema nikakvih problema sa Ukrajincima i nadam se da neće ni biti - rekao je Lukašenko, prenela je Belta.
Kako se navodi, Lukašenko je naložio i da se beloruske jedinice povuku u baze.
Predsednik Belorusije je rekao da Belorusi nisu neprijatelji Ukrajincima i da je neophodan dijalog da bi se sprečila eskalacija.
On je rekao i da namerava da razgovara sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom o daljim koracima po pitanju Ukrajine, prenosi Belta.
- Potrebno je dogovarati se - istakao je on.
(Sputnjik)
Preporučujemo
"BELORUSIJA PAMTI" Lukašenko: Zapad ujedinjuje genetska mržnja prema pobednicima
02. 07. 2024. u 20:32
Trampu stigle najgore moguće vesti: Nije dobro po američkog predsednika
Podrška američkom predsedniku Donaldu Trampu pala je na najniži nivo u njegovom trenutnom mandatu, a Amerikanci su sve više nezadovoljni njegovim postupanjem sa troškovima života i ratom sa Iranom, pokazuju rezultati nove ankete Ipsosa.
28. 04. 2026. u 20:51
Srušio se avion kod glavnog grada: Poginuli svi putnici i pilot
Vazduhoplovna civilna uprava Južnog Sudana saopštila je danas da se srušio avion jugozapadno od glavnog grada Džube, pri čemu je poginulo svih 14 osoba koje su bile u letelici.
27. 04. 2026. u 16:49
Šta se to desilo na granici Ukrajine i Belorusije? Zelenski besan, preti komšijama: "Spremni smo!"
PREDSEDNIK je takođe najavio da Ukrajina priprema nekoliko novih paketa sankcija koji će biti uvedeni odmah i u bliskoj budućnosti.
03. 05. 2026. u 09:37
Komentari (0)