IZRAEL GAĐAO CILJEVE NA JUGU SIRIJE: Meta vojna lokacija PVO sistema
IZRAEL je večeras izveo vazdušni napad na vojne lokacije na jugu Sirije, nanevši materijalnu štetu, javljaju sirijski državni mediji.
Foto: Twitter@IAFsite
Novinska agencija Sana navela je, pozivajući se na vojne izvore, da se izraelski vazdušni napad dogodio oko 22.50 iz pravca Balbeka u Libanu.
Veruje se da su napadi bili usmereni na bazu protivvazdušne odbrane sirijske vojske i radarsku stanicu u Tel Kulaibu i Tel Masehu u provinciji Sveida na jugozapadu Sirije, preneo je Rojters.
Izrael je u poslednjih mesec dana nekoliko puta bombardovao ciljeve u Siriji, a zbog napada su dva glavna aerodroma u toj zemlji, u Damasku i Alepu, nekoliko puta u dve nedelje bili van funkcije.
BONUS VIDEO - RUSKA PACIFIČKA FLOTA: Izvođenje vežbe odbrane Severnog morskog puta
Preporučujemo
RAT U IZRAELU: IDF nastavlja da ulazi u Gazu, žestoke ulične borbe; Uništena trećina kuća u gradu Gaza (FOTO/VIDEO)
08. 11. 2023. u 07:00 >> 01:06
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)