"UŽASNUT SAM NAPADOM NA KONVOJ HITNE POMOĆI" Gutereš o paklu u Gazi - Sukob mora prestati

Танјуг

04. 11. 2023. u 10:55

GENERALNI sekretar Ujedinjenih nacija Antonio Gutereš izjavio je da je "užasnut" napadom izraelskih snaga na konvoj hitne pomoći u Pojasu Gaze.

УЖАСНУТ САМ НАПАДОМ НА КОНВОЈ ХИТНЕ ПОМОЋИ Гутереш о паклу у Гази - Сукоб мора престати

Foto: Tanjug/AP photo

Najmanje 15 osoba je ubijeno, a 50 ranjeno u jučerašnjem vazdušnom napadu Izraela na vozilo hitne pomoći u Pojasu Gaze, saopštili su palestinski zdravstveni zvaničnici.

Izrael, koji je preuzeo odgovornost za napad, tvrdi da su se u vozilu nalazili militanti, dok zdravstveni zvaničnici u Pojasu Gaze pod kontrolom Hamasa kažu da je vozilo evakuisalo povređene sa severa na jug te enklave, prenosi Rojters.

- Užasnut sam prijavljenim napadom u Gazi na konvoj hitne pomoći ispred bolnice Al Šifa. Slike tela razbacanih na ulici ispred bolnice su potresne - naveo je Gutereš u saopštenju. On je dodao i da sukob Izraela i Hamasa u Pojasu Gaze "mora prestati", prenosi Tajms of Izrael.

Izraelska vojska (IDF) saopštila je ranije da je izvršila napad na vozilo hitne pomoći koje je koristila ćelija Hamasa. IDF je navela da je u napadu ubijeno više "terorističkih operativaca Hamasa".

Palestinski Crveni polumesec (PRCS) saopštio je da je pogođeno njihovo vozilo u blizini bolnice Al Šifa u Pojasu Gaze. Portparol palestinskog Ministarstva zdravlja u Pojasu Gaze rekao je da je vozilo hitne pomoći bilo u medicinskom konvoju, koji je iz bolnice putovao do graničnog prelaza Rafa, i istakao da je o tome obavešten Međunarodni komitet Crvenog krsta.

BONUS VIDEO:

KONTINGENT SRPSKIH LEKOVA USKORO U BOLNICAMA NA KIM

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i Iranci izađite na ulice

IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"

SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.

12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena