OGLASILI SE IZ BELE KUĆE: Saopštili šta radi Bajden nakon masakra u Americi

PREDSEDNIK Džo Bajden razgovarao je telefonom sa brojnim zakonodavcima Mejna nakon masovnih pucnjava u Luistonu u Mejnu, saopštila je pres-služba Bele kuće u sredu.

ОГЛАСИЛИ СЕ ИЗ БЕЛЕ КУЋЕ: Саопштили шта ради Бајден након масакра у Америци

FOTO: AP/Tanjug

- Predsednik je telefonom razgovarao pojedinačno sa guvernerkom Mejna Dženet Mils, senatorima Angusom Kingom i Suzan Kolins i kongresmenom Džaredom Goldenom o pucnjavi u Luistonu, u državi Mejn, i ponudio punu saveznu podršku nakon ovog užasnog napada - saopštila je Bela kuća.

Najmanje 22 osobe su ubijene, a između 50 i 60 ljudi je ranjeno u pucnjavi u gradu Luiston, u američkoj saveznoj državi Mejn, koja se dogodila na dve lokacije u sredu uveče, prenose američki mediji. U toku je potraga za napadačem.

Državna policija Mejna i okružni šerif su na mreži H, nekadašnjem Tviteru, saopštili da se pucnjava dogodila na više lokacija u gradu Luiston, i pozvali građane da pronađu zaklon, ostanu u svojim kućama, i zaključaju vrata.

Saopštili su da tragaju za 40-godišnjim Robertom Kardom, koji se smatra "naoružanim i opasnim".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

TOK KOJI NAS POVEZUJE: Dunav kao zajedničko prirodno blago